Jak vypadá práce snů? Splňuje těchto 5 znaků

Každý by chtěl najít svou práci snů. Takovou, do které by se třeba i těšil a která by pro něj nebyla jen utrpením, jež musí snášet, aby mohl zaplatit všechny svoje výdaje. Jak se ale taková práce snů pozná? Vždyť přece pro každého bude úplně jiná… Hlavní je určitě váš pocit, tu pravou práci pro vás prostě poznáte. Pokud si ale nejste jistí, snad vám pomůže následujících pár znaků – jestli je vaše současná práce splňuje všechny, máte štěstí!

Váš nadřízený je pro vás autoritou

Věříte svému šéfovi a je pro vás autorita? Mít respekt ke svému nadřízenému je důležité, a to jak po profesní, tak po lidské stránce. A pokud máte podobný přístup i ke svým ostatním kolegům, je to opravdová výhra.

Máte týmového ducha

Uděláte si čas na své kolegy, když vás poprosí o pomoc nebo dodělání nějakého úkolu nad rámec vaší předepsané práce? Nejedná se o to, že byste se nechali využívat od ostatních a že byste dělali práci za ně. Jde spíše o týmového ducha, kdy si uvědomujete, že jste všichni na jedné lodi a vaše cíle jsou v podstatě stejné. Takže jednou vyjdete vy vstříc svým kolegů a příště zase pomohou oni vám, až to budete potřebovat.

Jste důležití

V práci snů máte prostor pro vyjádření svých názorů a nápadů. Cítíte, že vaše nápady jsou vyslyšeny a zváženy, že si váš nadřízený i kolegové rádi poslechnou, co máte na srdci. Pokud je tomu naopak, člověk snadno upadá do apatie a nemá žádnou motivaci k tomu se snažit o jakékoliv zlepšení nebo aktivitu navíc.

Nevracíte se z práce ubití

Pokud po návratu z práce domů nemáte na nic náladu ani energii, je něco špatně. Mrzutou náladou přicházíte o možnost užít si svůj volný čas a připravit se na další pracovní den. A mimo to nekazíte tím den jen sobě, ale i svojí rodině a dalším svým blízkým.

Nemáte tendenci si hledat jinou práci

Poslední bod nejspíš není ničím překvapivý, ale i tak toho vypovídá mnoho. Pokud nemáte chuť si hledat novou práci a ani vás nenapadne se podívat po aktuálních inzerátech pracovních pozic, ukazuje to na to, že jste spokojení tam, kde jste teď. A to je něco, na co rozhodně můžete být pyšní.

TIP: zajímavé nabídky práce naleznete také v Praze.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek