Rekonstruujete kuchyni? Na tohle nezapomeňte!

Pokud vás zrovna čeká výměna staré kuchyně za tu, kterou už dávno obdivujete v katalogu o útulném bydlení, mějte na paměti pár věcí, které vám následné fungování v kuchyni usnadní. Přečtěte si několik tipů, na které nesmíte při rekonstrukci zapomenout.

Na míru i pro Míru

Doba, kdy byl výběr kuchyní omezený na pár skříněk v odlišných dekorech dřeva je dávno ta tam. Dnes můžete mít kuchyni vašich snů a dokonce i v rozměrech, které vám budou vyhovovat. Nebojte se proto rozhodnout o výšce linky i hloubce pracovní desky tak, aby vám maximálně vyhovovala. Vyšší osoby totiž ocení jinou velikost linky než ty menší. Zvolit si můžete i mezi možnostmi otevírání skříněk a zásuvek, zapomenout byste neměli ani na dojezdy s tlumením, které zabrání ranám, jež by skříňkám zrovna neprospěly.

Spotřebiče, které kuchyni padnou

Dnešním trendem je jednoduchost. Právě té dopomáhají i spotřebiče, které se v kuchyni na první pohled ztratí. Vestavná trouba, lednička i myčka vytvoří dojem vzájemné kompatibility a harmonického prostředí kuchyně. Tolik žádoucí jednoduché linie tak ani spotřebiče nepřeruší. Nezapomeňte i na vhodné umístění těchto spotřebičů. Například myčka nádobí by měla být v blízkosti dřezu, což vám značně usnadní manipulaci se špinavým nádobím. Troubu pak bude bezpečně umístit spíše výše. V kuchyni nezapomeňte i na vhodný počet elektrických zásuvek, do kterých snadno zapojíte veškeré další spotřebiče, které mají své bezpečné místo jinak v šuplících.

Údržba za odměnu

Velká většina materiálů, které jsou na výrobu dnešních kuchyňských linek používány, se snadno udržují. Dejte si tak pozor, abyste nenatrefili na výjimku, kterou budete muset dnes a denně dlouze pulírovat. Většině linek totiž stačí jemný hadřík a čistá voda. A je vcelku jedno, zda jde o černou nebo bílou linku. Obvykle je ale lepší se vyhnout lesku, na kterém často ulpívají například otisky prstů. Údržba kuchyňské linky ale určitě nemusí být zdlouhavá ani složitá, proto se nenechte odradit od volby, kterou jste si zamilovali.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek