S epoxidovou pryskyřicí budou vaše výrobky vypadat opravdu atraktivně

V řemeslné a průmyslové výrobě se pryskyřicepoužívá především k utěsňování povrchů, například lodí nebo karoserií automobilů. Pryskyřice však není jen funkční, ale může také vypadat opravdu atraktivně. Šperky z lité pryskyřice jsou v současnosti oblíbeným trendem, zejména v oblasti kutilství. Do průhledné lité pryskyřice lze vložit květiny, třpytky a další prvky, které pak vypadají nádherně a zaujmou. Co dalšího můžete s epoxy pryskyřicí dělat?

Litá pryskyřice – co to vlastně je?

Litou pryskyřici čili pryskyřici na odlévání si můžete zakoupit v obchodech pro kutily, hobbymarketech a také v eshopu epoxio.cz. Než začnete s pryskyřicí pracovat, měli byste vědět, že existuje několik typů pryskyřice. Epoxidová pryskyřice a polyesterová pryskyřice se liší hlavně tím, jak dlouho trvá jejich vytvrzení.

Epoxidová pryskyřice – křišťálově čistý tmel pro vaše šperky

Po přidání tvrdidla se směs v epoxidové pryskyřici spojí a vytvoří pevnou hmotu. V závislosti na podílu tvrdidla se liší doba, po kterou pryskyřice tuhne, a také stupeň tvrdosti pryskyřice. Epoxidová pryskyřice je obvykle průhledná, a proto se hodí i pro výrobu šperků s uzavřenými detaily. Je tedy ideální pro efektivní uzavření malých částí, jako jsou sušené květiny nebo třpytky. Přidáním barevných pigmentů do epoxidové pryskyřice můžete dosáhnout zajímavých efektů.

Při práci s epoxidovou pryskyřicí se osvědčila následující barviva

  • Akrylová barva – zředěná nebo čistá
  • Airbrush barva – např. barva třpytivým efektem
  • Pigmentový prášek

Jak napovídá sám termín “litá pryskyřice”, k výrobě přívěsků, ozdob a dalších předmětů budete potřebovat formu. Obvykle se k tomuto účelu používají silikonové a polypropylenové formy. Třeba ty, které už máte doma na pečení cukroví. Nebo přímo k tomu určené formy na pryskyřici.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek