5 vychytávek, bez kterých se v domácnosti už neobejdete

Zdroj: unsplash.com

Žijeme v uspěchané době, proto si musíme svého volného času vážit a netrávit ho domácími pracemi. Některé věci však zatím za nás neudělá ani pokroková technologie, ale dají se zjednodušit. Inspirujte se našimi tipy, zjednodušte si domácí práce a využijte volné chvíle smysluplněji.

Robotický vysavač

Robotické vysavače zažívají největší rozmach. Nejnovější modely dokážou dům nejen celý vysát, ale i umýt podlahu. Nemusíte je manuálně zapínat, můžete je ovládat přes váš mobil. Jednoduše si naprogramujete, jaké místnosti a kdy má uklidit.

Nemusíte se bát, že by se nedostal do těch nejvzdálenějších zákoutí či poničil nábytek. Moderní vysavače mají speciální senzory, které mapují místnost, díky čemuž určí nejlepší cestu úklidu.

Magnetická nabíječka

S magnetickou nabíječkou už nepotřebujete mít plné zásuvky kabelů. Své zařízení jednoduše položíte a pohodlně nabíjíte. Je to nejen praktický, ale také stylový doplněk.

Některé nabíječky dokážou nabít více zařízení najednou.

Při nabíjení však myslete na to, že obal na mobil nemůže být tlustší než 6 mm. Jinak se vám telefon správně nenabije a bude se přehřívat. Tím snížíte životnost baterie.

Zdroj: unsplash.com

Robotická sekačka

Už nemusíte trávit hodiny sečením, abyste měli dokonalý trávník. Pořiďte si robotickou sekačku a užívejte teplé letní dny s vyloženými nohama a osvěžujícím nápojem. Funguje na podobném principu jako robotický vysavač. Rozdílem ale je, že musíte vyznačovacím kabelem ohraničit plochu, kterou chcete sekat.

Máte-li zahradu ohraničenou, jednoduše propojte sekačku s vaším mobilním telefonem a máte hotovo. Sekačka se sama vrátí do nabíjecí stanice. Ani koš s trávou už nemusíte vysypat. Trávu rozseká na malé kousky.

Při výběru se řiďte doporučenou velikostí plochy, na kterou je sekačka určena. Záleží také, či je zahrada rovná, nebo se naní nacházejí různě nerovnosti či svahy. Nesprávným výběrem způsobíte přetížení baterie, a tím jí zkrátíte životnost.

Smart asistent

Se smart asistentem dokážete ovládat téměř vše, co má připojení k internetu. Jednoduchými hlasovými povely zjistíte dopravní situaci, vytvoříte nákupní seznam nebo si pustíte oblíbenou písničku.

Může ovládat také osvětlení domácnosti nebo teplotu v místnosti, a to vše bez vaší nejmenší námahy. Zatím si však s nimi promluvíte jen v angličtině nebo v jiném světovém jazyce.

Zdroj: unsplash.com

Inteligentní dávkovač granulí

Pečování o vašeho miláčka není domácí práce jako taková, ale také zabírá čas. Podobně jako většinu vychytávek, i tuto lze pohodlně ovládat přes mobilní telefon. Pokud vaše domácí zvíře trpí nadváhou, měli byste zvážit její koupi. Přístroj je při dávkování granulí přesný a nenechá se obměkčit „psíma očima“.

Většina dávkovačů je také vybavena kamerou a mikrofonem. Díky tomu máte dokonalý přehled o svém mazlíčkovi. Na dálku mu můžete dávat povely, a možná se tak vyhnete pohromě, která by vás jinak čekala po příchodu domů.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek