Jak dobře vyvětrat vnitřní prostory v deštivém, chladném nebo inverzním počasí? Řízené větrání pomocí větracího systému zajistí pravidelnou výměnu vzduchu a umožní přísun přefiltrovaného čistého vzduchu. Regulérní výměna vzduchu bez cirkulačního procesu navíc snižuje možnost nákazy chřipkovými viry nebo koronavirem. Výhodou systému je zpětný zisk tepla v rozsahu 80-94 %.
Větrání pomocí decentrálního větracího systému
Čistý vzduch za všech okolností? Decentrální rekuperační jednotky fungují bez problému do teplot -20 °C, ale neztratí se ani v horkém letním počasí. Bez ohledu na vnější podmínky dochází pomocí ventilátorů fungujících na bázi push-pull a keramického výměníku k výměně vydýchaného vzduchu z místnosti za čerstvý, který se přivádí zvenku. Keramický výměník zajistí, aby teplo z vydýchaného vzduchu ohřálo čerstvý vzduch, který přichází opačným směrem. Vzduch je pravidelně v místnosti vyměňován bez významných tepelných úniků.
Pro bezpečnost dětí ve školce i pacientů v čekárně
Jak zajistit pravidelnou výměnu vzduchu v objektech, jako jsou školy, školky, jídelny nebo ordinace lékařů či čekárny? Pomocí decentrálních rekuperačních jednotek lze pravidelně větrat, díky tomu existuje mnohem menší riziko nákazy chřipkovými viry nebo koronavirem. Tohoto „ředicího účinku“ lze docílit jedině tímto systémem, protože centrální systémy spíše viry rozptylují po prostoru nebo v rámci celé budovy, protože jsou napojeny na centrální rozvody.
Řešení pro alergiky
Podle vědců jsou hlavními alergeny v zimě plísně a roztoči v domácnosti, to z valné většiny způsobuje nedokonalé větrání. V zimě se navíc lidé více zdržují v interiérech, čímž se šíří viry, ale také dochází k vyšší vlhkosti vzduchu. Decentrální větrací systémy lze osadit účinnými uhlíkovými filtry, které odfiltrují nečistoty, pylové a prachové částice, ale také zápach, smog a popílek z lokálních zdrojů znečištění nebo topenišť. Navíc se jednotky usazují jednotlivě do každé místnosti, lze tedy nastavit různé režimy chodu nebo větrání.