Dvě kamarádky se pustili do společného podnikání. Jarka a Kristýna založili sportovní značku Yoginess, jaká tu ještě nebyla

Váš příběh je takový opačný. Jste dvě přítelkyně, které podnikají a založili si vlastní značku. Bylo to však přesně naopak, začali jste spolu zakládat značku, podnikat a takto se vybudovalo přátelství. Pamatujete si, jak vám to vůbec napadlo?
YOGIness jsme založili, protože nám na Slovensku chyběla značka sportovního oblečení, která by byla hravá a originální – a mohli bychom si uletět na její designech. To, co bylo hezké, funkčně nesedělo – legíny ani sportovní podprsenky neměly tvar, který jsme považovali za nejlepší – a to, co bylo hezké a zároveň funkční, se dalo koupit pouze v zahraničí. Jak nadšenkyně sportu s vášní pro módu, jsme si začali představovat, jaké krásné kousky by mohly baby nosit, kdybychom oblečení začali vyrábět po svém.

Neměli jste z toho strach?
Kdybychom na začátku naší cesty věděli, co všechno nás čeká, možná bychom o tom uvažovali o malinkou chvíli déle, ale podnikání jsme se nebáli. Největší výzvou pro nás bylo navázání spolupráce s krejčovskou dílnou, která by naplnila nejen naše očekávání o kvalitní práci, ale i lidském přístupu, co se nám podařilo. I díky tomu jsme překonali jistým způsobem příjemný, ale stále naléhavý problém, kdy jsme v začátcích nestíhali pokrývat poptávku a měli prázdný e-shop. Ze zájmu zákazníků jsme se sice těšili, ale pokud jsme ho nevěděli naplnit, byl to pro nás problém 🙂

A předpokládám, že výroba oblečení je opravdu náročný proces …
Každé nové kolekci předchází setkání, na kterém hledáme její nosný motiv. Brainstorm, přebíráme inspirace, sledujeme trendy a když motiv najdeme, pouštíme se do práce – naplánujeme si, která co namaluje a začínáme tvořit. Někdy je to však přesně naopak – ve volné chvíli něco vytvoříme a až pak si uvědomíme, že by to na designech mohlo vypadat super. Vždy však hledáme něco, co dá tvář celé kolekci a s čím budeme spokojeny. Hotové malby pak nafotíme, někdy jejich doplníme o ilustrace a speciální technikou namačkáme na látku, kterou dovážíme ze Španělska. Potištěná látka putuje do krejčovské dílny a odtud hotové kousky k nám do skladu v Bratislavě. Co se týče marketingu, ten si děláme ve vlastní režii s drobnou pomocí externích specialistů.

Co design? Ten je ve vašich případech dost výrazný a zajímavý … čím se inspirujete?
Čímkoliv, co nás nadchne 🙂 Někdy je to paleta barev, ze kterých vytvoříme abstraktní motiv, jindy ilustrace, ke které vytvoříme design, pak zase neočekávaná múza, kterou ani neumíme vysvětlit. Inspirace se těžko předvídá, důležité je ji však chytit, když jde kolem. Pozorné oko však z kousků YOGIness určitě odečte, že obě milujeme Japonsko a zvířecí říši.

Related Articles

Vybírejte střešní krytinu tam, kde vám dobře poradí a nabídnou příznivou cenu

Každoročně spousta z nás rekonstruuje svou starou střechu. Stejně tak spousta lidí...

Comments

Nejnovější články

Vybírejte střešní krytinu tam, kde vám dobře poradí a nabídnou příznivou cenu

Každoročně spousta z nás rekonstruuje svou starou střechu. Stejně tak...

S kvalitní rekuperací vzduchu ALDES se vám bude doma žít zdravěji i levněji

Je spousta možností, jak si doma zpříjemnit a zlepšit...

Vyplatí se investovat do nemovitostí?

Investice do nemovitostí dlouhé roky patřila k prověřenému způsobu,...
- Komerční sdělení -PR článek