Jak vybrat sedací vaky a na co si dát pozor

Sedací vaky se staly oblíbenou a vyhledávanou oázou pohody uprostřed dětských a studentských pokojů, ale také kanceláří. Víte, jak vybrat ten správný? 

Stylová trefa do černého 

Sedací vaky jsou skvělou alternativou pro křesla a pohovky. Zatímco pevné kusy nábytku jen těžko přemístíte, vaky lze jednoduše odtáhnout do místnosti, kde vám bude libo. Vaky mají oproti klasickým čalouněným pevným kusům nábytku jednu velkou výhodu – jsou dokonalá stylovka. Designový kousek, který povýší daný interiér na skutečně módní záležitost. Teenagerovo oko zaplesá a šplhne si u svých vrstevníků, to je jasné!

Zdravotní pomůcka?

Na rozdíl od křesla či pohovky jsou některé tvary sedacích vaků dokonce doporučovány lékaři i fyzioterapeuty. Důvod? Skvěle se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Ještě jednu výhodu tento módní výstřelek má: skvěle se udržuje. Pokud dobře zvolíte materiál, je to jednoznačná výhra pro vás. Mezi náplněmi vedou vaky s výplní z EPS kuliček, ještě zdravější variantou jsou pak přírodní výplně ze špaldových nebo pohankových slupek. 

Jaký tvar je vhodný? 

Fantazii se meze nekladou a sedací vaky jedou ve velkém stylu. Rozhodně nelze říci, že by byl některý z tvarů nevhodný. Pouze zvažte, že pokud tuto pomůcku využíváte v kanceláři, bude dobré zvolit například tvar křesla nebo hrušky. Pro všechny ostatní kratochvíle je skvělé si vyzkoušet snad všechny možnosti – doma tak můžete mít třeba sedací pytel ve tvaru fotbalového míče. Skvělé jsou ale i tvary polštáře, taburetu či pufu. Určitě je co objevovat. 

A co materiál? Někteří lidé nedají dopustit na kůži nebo eko kůži. Jiní zase dávají přednost prodyšné bavlně, kterou jednoduše vyperete. Populární jsou také povrchy z polyesteru, nylonu nebo plyše. Nylonový vak klidně snese i umístění na zahradě nebo na balkoně. Skvělou trefou pro dobrou údržbu je i sedací vak z vinylu.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek