Vybíráme záclony do kuchyně

V kuchyni, chtě nechtě, trávíme většinou velkou část našeho dne. Připravujeme pokrmy pro sebe i pro další členy domácnosti. Vyskytujeme se v prostředí, které je potřeba odvětrávat a často čistit. Jak vybrat vhodné záclony, které kuchyni zútulní?

Jednička za praktičnost

I když vás možná lákají dlouhé záclony, které patří do bytových magazínů, pořádně si to promyslete. Pokud se v kuchyni skutečně pohybujete často, zřejmě je příliš neoceníte. I když všichni běžně používáme digestoře, stále se ještě malé částečky mastnoty a špíny občas roznesou i po místnosti. Stejně, jako je třeba kuchyň pravidelně malovat, je potřeba volit vhodné textilie do jejích prostor. Zvolte materiál, který se dobře udržuje. Délku ukončete zhruba v úrovni spodního okenního rámu. 

Dá se dobře prát? 

Čalounění kuchyňských židlí, prostírání, závěsy, záclony, kuchyňské utěrky a chňapky. Všechny tyto, a mnohé další textilie, které ve své kuchyni máme, jsou vystaveny extrémní zátěži. Čas od času na nich totiž ulpí nechtěné kousky jídla a je nutné, abychom si s nimi vhodným čištěním poradili. Do kuchyně proto volte záclonu, kterou jednoduše vložíte do pracího sáčku nebo do povlečení od polštáře, a během chvíle vyperete. 

Je libo světlo? 

Většina lidí se shodne, že se jim pokrmy připravují lépe, když mají dostatek světla. I tento fakt berte v potaz, když se budete chystat vybrat záclony a závěsy do kuchyně. Obzvláště pokud je vaše kuchyň situovaná na sever nebo na východ, si v ní zřejmě během pracovního dne příliš světla neužijete. Není ještě nutno si světelnost pokoje ubírat hustě tkanou záclonou nebo četnými vzory. Volte raději textilie, které jsou vzdušné. 

Už se těšíte, až si vyberete praktickou záclonu do vaší kuchyně? Přejeme vám, ať se vám výběr vydaří, a ať máte kuchyň zařízenou přesně podle vašich představ.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek