Výhody dřevostaveb z CLT panelů. Nemluvíme jen o elegantním provedení

Futuristický design, provedení vhodné na venkov i do města a široká škála možností při projektování i stavbě. CLT panely nabízejí mnoho výhod, které vám pomohou k vytvoření moderní dřevostavby snů. Díky těmto stavbám spojíte přednosti moderního bydlení s přírodním materiálem, ve kterém se budete cítit příjemně. Každá stavba je navíc unikátní, jelikož je dřevo obdařeno suky, letokruhy a dalšími drobnými prvky v textuře. 

Elegantní provedení

Zatímco některé uchvátí rustikální kouzlo srubů a roubenek, jiní oceňují minimalistické a estetické provedení CLT panelů. Desky jsou rovné, hladké a celkový design tak nic neruší. Můžete proto experimentovat a díky nenápadnosti panelů převést pozornost na jiný výrazný prvek stavby nebo naopak využít jednoduchosti provedení a udělat z ní přednost stavby. CLT panely jsou v tomto ohledu velmi tvárné a přizpůsobí se mnoha stylům. Díky tomu je můžete využívat na různé typy staveb.

Úsporná varianta

Pokud toužíte po ekologickém a zároveň ekonomickém domě, je dům z CLT panelů trefou do černého. Díky natěsno lepenému materiálu totiž propustí jen minimum vzduchu. Tím se stává velmi účinným v případě vytápění. Stěny se zahřejí mnohem rychleji než v případě zděného domu a vzduch se velmi rychle ohřeje. 

Pevná konstrukce

Díky projektu, který předáte dodavateli nebo jej schválíte, stačí jen na váš pozemek přivézt hotové panely a na místě je zkompletovat. Stavba se vždy navrhuje pomocí programu, který počítá s detailní přesností, takže je hotový dům dokonale zkonstruován bez nepřesností. 

Jelikož jsou desky hladké a rovné, máte možnost být při projektování náročnější než například při stavbě srubu. Tyto desky totiž nabízejí různé možnosti výsledných designů, od čehož se odvíjí také velikost jednotlivých desek. CLT desky navíc i za ztížených podmínek udrží tvar a nedeformují se.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek