3+1 tip, jak chytře ušetřit, aniž by vás to bolelo

1. TIP: Kvalita vítězí nad kvantitou

„To je moc drahé, přece nebudu utrácet tolik peněz za oblečení,“ řekne si leckdo. Pravda je ovšem taková, že zainvestovat do několika dražších a tím pádem často i kvalitnějších kousků šatníku, případně vybrat značkový pár bot, uleví vašemu rozpočtu znatelněji než opakované kupování levných produktů, které vypovědí službu už po jedné sezóně.

2. TIP: Investice do knih?

Patříte i vy mezi knihomoly? A máte v oblibě si knihy kupovat? Možná byste měli popřemýšlet o tom, jestli by pro vaši peněženku nebylo lepší jednou za čas navštívit knihovnu. Pokud se vám však představa nesčetněkrát používaných knih protiví, můžete chytře zainvestovat i jinak: porozhlédněte se po čtečce. Elektronické knihy v dnešní době slaví úspěch, a to hned z několika důvodů – především ale proto, že jsou levnější. Čtečky a obdobná zařízení mají navíc téměř nevyčerpatelnou kapacitu a můžete je nosit skoro všude s sebou. Náklady za koupi tohoto přístroje se vám tak mnohonásobně vrátí.

3. TIP: Jednu kávu, prosím!

Šálek kvalitní kávy z kavárny, který si milovníci tohoto exotického nápoje dopřávají i několikrát denně, se může pěkně prodražit. Aby toho nebylo málo, daný podnik se ne vždy trefí do vaší chuti. Raději zkuste zauvažovat o koupi dobrého kávovaru a pěkné termosky. Kávu si tak můžete připravit kdykoliv z pohodlí domova a dostatečnou zásobu vždy nosit s sebou. Obdobnou strategii můžete zvolit i v případě čaje a dalších druhů nápojů. Je to pohodlnější, jistější a především levnější!

4. TIP: Nevyhazujte jídlo

Uvádí se, že lidé po celém světě vyhodí asi třetinu vyprodukovaných potravin. V případě Evropy tak připadá 96 až 115 kg vyhozeného či znehodnoceného jídla na jednoho člověka za rok. Tato alarmující čísla neznamenají nic jiného než prosté vyhazování peněz z oken. Přitom stačí tak málo – není třeba držet dietu, jen si musíte jídlo lépe rozvrhnout a pro případné zbytky najít další uplatnění.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek