Jak v domácnosti ušetřit za jídlo?

V domácnosti vzniká řada výdajů. Zásadní položkou v rozpočtu bývají potraviny. Jak se v domácnosti dá za jídlo ušetřit?

Nakupujte podle seznamu

Znáte nejspíš sami situaci, kdy přijdete z nákupu a máte v košíku spoustu věcí, které vlastně nepotřebujete. Nosíte si z obchodu sladkosti a jiné pamlsky?

Příště si na cestu do obchodu sepište podrobný seznam. Zrevidujte veškeré zásoby, zamyslete se, které trvanlivé potraviny doma chybí a potřebují doplnit. Vytvořeného seznamu se držte. Povede vás k tomu, abyste domů přinesli jen to, co je potřebné a nekupovali zbytečnosti.

Kupujte ve slevách

Vyplatí se vám sledovat slevy a akční zboží. A to i s využitím různých věrnostních kartiček. Nakupujte však uvážlivě. Pokud víte, že zboží nestihnete spotřebovat včas, byl by nákup spíše kontraproduktivní. Na základě slev musíte pak plánovat uvážlivě i vaření.

Navíc posuďte, zda je sleva reálná. Obchodníci jsou si velmi dobře vědomi, že zlevněné zboží je z psychologického hlediska fungující. Je ale sleva skutečně reálná? Nebo je natolik nízká, že ve výsledku vlastně neušetříte?

Nakupujte ve velkém

Některé potraviny se vyplatí nakupovat ve velkém, zejména tehdy, pokud jsou ve slevě. Například rýže či těstoviny se vám rozhodně nezkazí. Máte-li zásoby kde uskladnit, rozhodně se nezdráhejte nakupovat ve velkém. Klíčová je úspora a té zaručeně dosáhnete.

Myslete i na to, že velká balení zpravidla bývají cenově výhodnější než ta menší. U každé potraviny je na místě si před koupí pro jistotu přepočítat cenu za 1 kg. Původně levné balení se rázem může proměnit v extrémně nevýhodné.

Stravujte se doma

Stravovat se v restauracích je vždy méně finančně výhodné než domácí vaření. Naučte se proto vařit a nezdráhejte si místo kupovaných hotovek chystat na cestu do práce vlastní krabičky se svačinou. Zároveň tak budete mít jistotu, že víte, co jste si nachystali.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek