Jak si rychle a zábavně uklidit

Úklid nepořádku v pokoji je velmi nezábavným úkolem, ale pokud si připravíte jednoduchý plán, můžete se důkladně a v rekordním čase vycídit vše potřebné. Pořádně se porozhlédněte po místnosti, kterou se chystáte uklidit a realisticky odhadněte čas, který vám to zabere. Uděláte-li si plán, můžete toho za krátkou dobu udělat opravdu hodně, i když se vám do toho předtím nechtělo.

Zde je pár základních rad, které vám úklid usnadní:

Nejprve si vezměte pytel na odpadky a posbírejte po místnosti všechno, čeho se chcete zbavit.

Pokud uklízíte v ložnici, postarejte se o postel. Uklizená postel, s dokonale položeným přehozem, srovnanými polštářky, dělá dojem z místnosti. Zvažte, zda vaše ložní povlečení nepotřebuje vyprat, abyste peřiny a polštáře rovnali jen jednou. Poklizená postel má další výhodu, pokud budete při úklidu hledat volnou plochu, na které složíte věci do skříně, bude se vám hodit.

Dejte nepořádek na své místo. Narovnejte na nočním stolku předměty, jako jsou lampičky a dekorace, porovnejte veškeré kuchyňské předměty zpět na jejich správné místo. Složte oblečení do skříně, nebo jej alespoň dejte do koše na prádlo, abyste jej později složila. Pokud máte předměty z jiných místností tam, kde nepatří, dávejte je na hromádky, a odnesete je tam, kam patří najednou.

Otřete nábytek utěrkami z mikrovlákna, pokud spěcháte, leštěnka by vás zdržovala. Utěrky z mikrovlákna skvěle fungují na zaprášeném nábytku, televizi, regálech a rámečcích na obrázky.

Vysajte nebo zameťte podlahu. Je to zásadní krok, protože se zde usazuje velké množství prachu a drobků. Stačí vysavačem rychle přejet po místnost.

Chcete-li být konzistentní, začněte v jednom rohu místnosti a postupujte podle směru hodinových ručiček. Věnujte se jedné činnosti, místo toho, abyste dělali více domácích prací najednou.

Užijte si úklid. Pusťte si pozitivní hudbu, abyste udrželi své tělo i mozek v pohybu. Rychlá skladba vám pomůže udržet rytmus u úklidu. Možná vás překvapí, jak rychle můžete uklidit místnost, když zpíváte spolu se svou oblíbenou popovou hvězdou! Bonus navíc: Cvičení bez nutnosti chodit do posilovny!

Překonejte sami sebe. Rádi se vsázíte a zkoušíte své limity? Vsaďte se sami se sebou. Zvládnete vysát podlahu za méně než pět minut? Stihnete převléct povlečení, než skončí reklamy v televizi? Tím, že si uděláte výzvy, můžete splnit celý svůj úkol v překvapivě krátké době.

Odměňte se. Použijte něco, co máte rádi, jako například šálek kávy nebo sledování své oblíbené reality show, jako motivaci k tomu, abyste svou práci odvedli.

Zapojte své děti – může to znít kontraproduktivně, ale uklízení s dětmi může být velká zábava. Odvedou část práce, strávíte čas spolu a navíc si příště rozmyslí, než nepořádek udělají.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek