Druhy úvěrů, kterými lze řešit finanční tíseň

Známe to všichni, rozbije se pračka, auto, přijde nečekaná událost a my musíme platit a platit a najednou nám nezbývají finanční prostředky. Někteří jedinci řeší situaci půjčkami v rodině a mezi přáteli. To ale může vést k nepříjemnostem a rozbití vztahů. Lépe uděláme, spolehneme-li se na finanční společnost, která nám s problémem pomůže. Nabízí se nám dva základní typy institucí, na které je v takovém případě možné se obrátit. Jedná se o banky a nebankovní společnosti. Každá z nich nabízí určitý druh úvěrů, které si představíme v tomto článku.

Spotřebitelský úvěr

Bankovní instituce poskytují klasické spotřebitelské úvěry určené na cokoliv. Pro jejich čerpání nemusíme dokládat, k čemu nám budou prostředky sloužit. Výše úvěru vždy závisí na našich příjmech. Každá banka po nás bude vyžadovat doklad o příjmech, aby zjistila, zda jsme schopni úvěr splácet. Na základě výše příjmů a informace o našich dalších závazcích pak vypočítá maximální částku, kterou nám může poskytnout. Pro získání spotřebitelského úvěru je také nezbytné, abychom se nenacházeli v evidenci dlužníků. Tuto informaci si banka ověří sama během několika minut. Pro zřízení spotřebitelské úvěru je ve většině případů nezbytné dostavit se osobně na pobočku banky.

Kontokorent

Kontokorent může být řešením pro neočekávané výdaje. Zřizují ho banky pro své klienty, kteří mají u dané společnosti běžný účet. V tomto případě se nejedná o klasický úvěr, který vyčerpáte a následně splatíte. Kontokorent je možné čerpat opakovaně. Na svém účtu máte k dispozici určitou sumu peněz, kterou můžete, ale nemusíte čerpat. Každý měsíc je však potřeba poslat na kontokorent smluvenou částku, která představuje jakousi splátku. Takto splacené peníze můžeme kdykoliv znovu vybírat. Výhodou této služby je sice opakované čerpání, to je ale vykoupené vysokou úrokovou sazbou.

Nebankovní půjčky

Oblíbenou finanční službou se v posledních letech stávají nebankovní úvěry, neboli takzvané rychlopůjčky. Jedná se o služby, při kterých není nutné dokládat informace o příjmech, a dají se zřídit online. Jsou vhodné zejména pro ty z nás, kteří již čerpají spotřebitelský úvěr u banky a potřebují ještě jeden menší úvěr, kterým pokryjí nečekané výdaje. Výhodou těchto půjček je rychlost, s jakou máme peníze k dispozici na účet. Nevýhodou zůstává poměrně vysoký úrok.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek