5 jednoduchých, ale efektivních kroků k útulnějšímu bydlení

Atmosféra v domácnosti by měla jít ruku v ruce s aktuálním počasím. Když jsou venku tropy, dělá nám dobře minimalismus a vzdušnost. Jakmile se ochladí, cítíme potřebu menší změny. Naštěstí existuje spousta možností, jak bydlení zútulnit a udělat z něj hřejivý domov, aniž bychom museli vynaložit extrémní námahu. Držte se následujících tipů a určitě se vám to podaří.

1. U vchodových dveří mějte pantofle

Prvním krokem k útulnější domácnosti je eliminace pocitu chladu. A protože jde od podlahy, měli byste si hned při vstupu do bytu udělat místo na zateplené pantofle. Budete se díky nim cítit mnohem komfortněji a nemusíte se zabývat instalací podlahového topení nebo pokládkou koberců.

2. Pořiďte si chlupaté polštáře

Vždycky kolem nich chodíte, ale nechcete zbytečně utrácet, protože se vám zdají zbytečné. Přitom jsou to právě chlupaté polštáře, které se stanou dominantou vašeho gauče a přidají interiéru na útulnosti. Až se na nich uvelebíte při sledování seriálů, uznáte, že jste investovali správně.

3. Zvažte tlumenější světlo

Ostré bodovky ozařující prostor jako operační stůl nejsou z hlediska komfortu tím pravým ořechovým. Jakmile večer zatáhnete závěsy, oceníte spíše tlumenější světlo. Poohlédněte se po svítidle s textilním svítidlem a difuzorem pro měkké rozložení světla. Anebo si raději zapálíte romantické svíčky?

4. Tapeta s vhodným dekorem

Sněhobílé stěny působí čistě, ale také poněkud rozpačitě. Co jim dodat trochu barvy? Pokud se vám zrovna nechce malovat, nevadí. Naopak máte skvělou příležitost vyzkoušet moderní tapety. Jsou k dostání v pestré paletě barevných provedení a určitě najdete dekor, který podtrhne hřejivou domáckou atmosféru. Nemusíte přitom oblepit celou místnost, vyberte si jednu stěnu nebo zákoutí.

5. Dejte prostor novým bytovým textiliím

Kouzlo bytových textilií spočívá v možnosti bleskové výměny za vhodnější kousky. A nejde jen o záclony, jako lusknutím prstu můžete mít „novou“ sedačku – opatřete ji přehozem z tmavší a jemnější tkaniny. Během zimních měsíců se stane vašim hlavním útočištěm!

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek