Při zařizování dětského pokoje nezapomínejte na bezpečnost

Ve chvíli, kdy dítě začne samo chodit a učit se základním návykům, začne většina rodičů přemýšlet nad tím, jestli není ten správný čas na zařízení dětského pokoje. Přece jenom k základním návykům patří také samostatné spaní, kterému je dobré naučit dítě co nejdříve. Aby však dítě rádo spalo ve své postýlce, musí ho mít zařízeno nejen vkusně, ale také bezpečně. 

V dětském pokoji se totiž najde celá řada rizik, jež mohou vést k nemilým úrazům. Naštěstí existují způsoby, jak těmto ne zrovna pozitivním scénářům předcházet. 

Bezpečnostní zábrany na postel ochrání dítě při špatných snech

I když je každý rodič rád za chvilku spánku, někdy je právě spánek to, během čehož dochází k nemilým úrazům. Děti obvykle trpí na noční můry, mají takzvané “divoké spaní”. Během dětství se tak nejednou stane, že spadne z postele. Abyste tomuto scénáři předcházeli, je dobré investovat do bezpečnostních zábran na postel, které nepředvídatelným pádům zamezí. Tyto bezpečnostní zábrany se instalují na mantinely postelí a jsou obvykle velmi pohodlné, příjemné na dotek a dítěti nijak nevadí. 

Zajištění nábytku je druhý krok

I když by se v dětském pokoji nemělo vyskytovat velké množství nábytku, přesto se nějaká komoda nebo psací stůl v místnosti najde. Ať už dětský pokoj disponuje větším či menším nábytkem, zajistěte ho. Svévolné otevírání nevede zrovna k příjemným událostem, stejně jako nezajištěné rohy, o které má dítě tendenci se uhodit. 

Pokud se vám nelíbí nábytek s oblými hranami, lze zakoupit drobné násady na rohy stolu, skříní a dalšího nábytku. 

Elektrické zásuvky jsou velké nebezpečí

Na co opět není dobré zapomínat, jsou elektrické zásuvky. Děti mají tendenci hromadu věcí zkoumat. Chtějí objevovat a poznávat. Bohužel elektrické zásuvky pro ně jsou velkým nebezpečím, proto do nich instalujte bezpečnostní kryty. Ty předejdou tomu, že děti budou do děr strkat své drobné prstíčky. 

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek