Solární panely na střechu. Shrnuli jsme výhody slunečních paprsků

Váháte nad pořízením fotovoltaických panelů? Mezi obvyklé obavy patří především vyšší vstupní investice. Fotovoltaika se vám ale v dlouhodobém horizontu odmění nízkými náklady na bydlení. Navíc se na ni vztahuje dotace. Jaké jsou další výhody solární energie?

Mezi nesporné výhody využívání sluneční energie patří její cena. Slunce vám zkrátka fakturu nevystaví. Při využití fotovoltaických panelů ušetříte až 50 % energie potřebné pro vytápění domu a až 70 % energie pro ohřev vody.

Vyšší investice se vám brzy vrátí

Mnohé od FVE odrazuje vstupní investice. Té se ale zbavíte s využitím jednoho z dotačních programů. V současné době existují programy OP PIK Evropské unie a program Ministerstva životního prostředí Zelená úsporám. Na oba dva programy navíc dosáhnou i fyzické osoby. Na trhu také najdete dodavatele, kteří vám s vyřízením dotace poradí

V nenávratnu jsou i doby, kdy bylo pro dodávání elektřiny do sítě nutné živnostenské oprávnění. Nová legislativa umožňuje provozování a dodávání elektrického proudu z malých solárních elektráren i fyzickým osobám.

Využití solárních panelů v domácnosti vám navíc zaručuje, že za energie neplatíte stále více. FVE panely vám zajistí, že navyšování cen energií se vás netýká. Sluneční paprsky stojí pořád stejně a zdražení se jich nedotýkají.

Šetříte přírodu i vaši peněženku

Fotovoltaice fandí také ekologie. Díky využití alternativního zdroje energie nedochází ke spalování fosilních paliv a do atmosféry se nedostane CO2, SO2 a prachové částice. Se solárními panely tak nepřispíváte k dlouhodobému oteplování planety.

S fotovoltaikou se stanete energeticky soběstační. Při správné distribuci energií do domácnosti vás nerozhodí výpadky v dodávkách elektřiny. Dnešní solární panely nabízí i možnost záložního zdroje, který zajistí dodávku elektřiny i při dlouhodobém výpadku.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek