Bylinky, které můžete pěstovat i v městském bytě

Trend letošního roku bude jasný: lidé si budou pěstovat co nejvíce zeleniny a bylinek sami. Ti, kteří bydlí v rodinném domku, mají v tomto směru velkou výhodu. Zejména pokud mají na zahradě i vhodné místo pro skleník, pak totiž mohou být alespoň v hlavní sezoně téměř soběstační a vypěstují si nejen bylinky, ale také rajčata, hrášek, ředkvičky či okurky. Ale i lidé, kteří bydlí v městském bytě, si mohou pěstovat alespoň bylinky. Nebo jahody, pokud mají vhodně situovaný byt.

Nechte si poradit

Při pěstování bylinek se můžete rozhodnout začít sbírat zkušenosti metodou pokus-omyl, ale pak hrozí, že se vám jednu nebo dvě sezony pořádně neurodí. Nebo si můžete nechat poradit v některém z renomovaných internetových magazínů, kde se dočtete, co radí zkušení pěstitelé nebo co se nedaří začátečníkům.

Při pěstování bylinek je třeba respektovat jejich přirozené podmínky, a tomu přizpůsobit i umístění a typ květináče. I v tomto směru se můžete inspirovat na internetu. Přestože by se mohlo zdát, že nejpříhodnější místo je kuchyňské okno, kde je budete mít po ruce při vaření, některým bylinkám bude lépe na balkoně či na jiném okně vašeho bytu.

Kromě toho je třeba brát v potaz, jakou zeminu jim máte vybrat. Nejsnazší bude nabrat půdu přímo v přírodě.

  • Lesní bylinky mají rády takzvanou borku, tedy půdu borových a jehličnatých lesů
  • Bylinky z mýtin a remízků ocení zeminu z listnatých a smíšených lesů
  • Luční byliny zase budou vděčné za úrodnou půdu z míst, kde roste divoká tráva

Bylinky jako dekorace

Kromě toho, že bylinky hezky voní a zpestří vaše pokrmy, mohou podobně jako jiné pokojové rostliny plnit také dekorativní funkci. I v tomto případě se na internetu dočtete, jaký květináč vybrat, nebo dokonce vyrobit. Ostatně, květináče mohou být velmi zajímavým designovým prvkem v minimalisticky pojatých domácnostech, o kterých se i v českých magazínech o bydlení píše stále častěji.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek