Chceme doma zlatý déšť

Pokaždé, když se slaví Barborka, by se podle jistých tradic měl stříhat zlatý déšť nebo větvičky třešní a měly by do Vánoc vykvést. Mnozí si sice na tyto tradice nepotrpí, ale pokud byste si chtěli přece jenom zlatý déšť ustřihnout, možná byste měli problém, protože zlatý déšť je brán jako okrasný keř a není ho vidět moc často. Jestliže chcete tuto tradici dodržovat a zároveň si krásně ozdobíte zahradu. 

Jdeme sadit  

Teď bohužel není ta správná doba nasázení, protože správný čas pro výsadbu je stejný jako u jiných stromků a keřů, takže můžete sadit na podzim anebo na jaře. Jestliže se rozhodnete pro výsadbu na podzim, budete mít tu výhodu, že vám lépe zakoření. Naopak když zasadíte zlatý déšť na jaře, bude pravděpodobnější, že ho uvidíte kvést. V případě, že byste chtěli ostříhat větvičky před Vánocemi, pak je asi lepší sadit na jaro, ale záleží jen na vás.  

Hledáme to správné místo  

Pokud chcete doma zlatý déšť, pak byste si měli vybrat slunné teplé místo, ale snese i polostín. Velkou výhodou je, že nepotřebuje nic zvláštního, takže se spokojí s běžnou půdou, kterou máte na zahradě. Rozhodně mu svědčí vlhká půda, ale nemá rád hodně mokro. Samozřejmě je dobré vybrat si místo, které si chceme ozdobit krásnými žlutými květy, proto si je mnozí dávají k terasám, k altánkům a podobně, protože to navodí tu správnou veselou atmosféru. Stejně tak může být i v nějakém rohu, protože i odtud jde vidět krása žlutých květů. 

Nepotřebuje péči  

Velkou výhodou je, že zlatý déšť je velmi nenáročný, takže nepotřebuje téměř žádnou péči. Jediné, co vás čeká je stříhání. Správně byste měli tento keř stříhat hned po odkvětu. Pokud máte doma už starší keř, pak je jasné, že už se stříháním máte zkušenosti, ale stojí za to zmínit, že byste nejprve měli vyřezávat ty nejstarší větve, jednak tím keř omládne, takže bude stále svěží a krásný, ale zároveň když odeberete tyto větve, budou mít nové mladé výhonky mnohem více místa a také dostatek světla, což jim jenom prospěje.  

Chceme jich více 

Mít doma zlatý déšť se rozhodně hodí, ale bylo by smutno, kdyby byl jeden sám keř, takže si ho klidně rozmnožte, abyste měli zahradu opravdu veselou, a klidně ho takto můžete poskytnout i svým přátelům, rodinným příslušníkům a podobně. Jeho rozmnožení totiž není vůbec složité, množí se řízkováním. Jedná se o keř nenáročný a to nejen co se týče dospělého keře, ale i onych sazenic, protože i ty ve vlhké a kypré půdě poměrně rychle a snadno zakoření, takže brzy si mohou podarovaní užívat krásných keřů.  

Zlatý déšť je krásný keř, který se vám sice bude hodit před Vánocemi, pokud dodržujete tyto tradice, ale kromě toho je to krásná ozdoba pro vaši zahradu.  

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek