Kde bude spát miminko?

Jestliže čekáte příchod miminka, pak vás čeká velké nakupování, neboť budete potřebovat celou výbavičku, do které patří také postýlka, neboť poté, co si přivezete miminko domů, musíte ho mít kde položit. Každá maminka chce pro své dítě jen to nejlepší, ovšem v těhotenství žena prožívá mnoho nečekaných změn, výkyvy a také stres, a proto občas zapomíná i na základní prvky, proto buďte při vybírání postýlky opravdu pečliví.  

Musí být bezpečná 

Při vybírání postýlky pro miminko, je důležité zohlednit hned několik aspektů. Maminky, které se těší se na své miminko, často upřednostňují vzhled, ovšem mnohem důležitější je, aby byla postýlka bezpečná, jak pro dítě, tak i pro rodiče, kteří budou dítě do postýlky ukládat. Důležité jsou ochranné lamely, aby se dítě z postýlky nedostalo ven a zároveň, aby si nezaseklo ručičku anebo nožičku mezi lamelami. Záleží na vás, zda zvolíte tenké lamely, které budou blízko sebe anebo hrubé. Jestliže chcete mít jistotu, že bude miminko uvnitř v bezpečí, pak je dobré dát okolo polstrování, které zajistí to, že dítě nebude moct končetiny provlékat mezi lamelami a zároveň pokud se hlavičkou nebo něčím jiným bouchne, pak to bude do měkkého, takže mu nehrozí žádné nebezpečí. Bylo zmíněno, že postýlka má být bezpečná jak pro miminko, tak i pro rodiče, což znamená, že by se miminko mělo dovnitř dobře pokládat. Některé postýlky umožňují jednu část snížit anebo otevřít úplně, což je velmi pohodlné.  

Na velikosti záleží  

Postýlka pro miminko se dělá v různých provedeních, ať už se jedná o materiál, barvu anebo velikost. Co se týče velikosti, pak platí, že čím větší postýlku koupíte, tím déle ji bude moct miminko využít. Samozřejmě nezáleží pouze na tom, jak je dlouhá a široká, ale také na tom, jak je hluboká, neboť malé děti se poměrně rychle vyvíjí. Problém může nastat, když se dítě postaví a bude podstatně vyšší než okraj postýlky. V takovém případě se pro něj může stát postýlka nebezpečím, protože když se bude snažit z ní vylézt, může si ublížit, ovšem pokud se miminko postaví a přitom bude okraj postýlky nad ním, pak budete mít jistotu, že bude celou noc v bezpečí.  

Kam s ní?  

Většina rodičů postýlku umisťují do ložnice, aspoň několik prvních měsíců, aby měli jistotu, že je miminko v bezpečí, navíc se dítě během noci často budí na jídlo, a tak je pohodlnější mít ho u sebe. Někteří sice mají miminko v dětském pokojíčku, ale pak by měl být ve vaší blízkosti a rozhodně byste měli mít dětskou chůvičku anebo nějaký jiný prvek, který vám dá signál, když nebude něco v pořádku. Mnoho maminek si pořizuje postýlky hned dvě. Jednu, která bude umístěná v ložnici a druhá, kterou si dají do kuchyně anebo do obývacího pokoje, aby měly miminko u sebe celý den. Je to mnohem bezpečnější řešení. Dobré je, aby aspoň jedna z těchto dvou postýlek byla velká, protože si v ní bude moct dítě později hrát a vy se nebudete strachovat, že se mu něco stane. Jestliže nemáte prostory anebo finance či si z jiného důvodu nemůžete dovolit dvě postýlky, pak je dobrým řešením postýlka na kolečkách, kterou si budete moci libovolně převést do jakékoliv místnosti, což je velmi praktické řešení. 

Co je součástí?  

Postýlka pro miminko se dá koupit jako kus nábytku, ovšem stejně tak se nabízí i s různou výbavou, což může také ovlivnit rozhodování. Například je dobré, pokud je součástí i polstrování na bočnice, někdy bývá součástí také matrace, u té je důležité, aby byla opravdu kvalitní a dobré by bylo, aby byla chráněná před tekutinou, protože se může stát, že se miminku podaří vykonat potřebu i mimo plenu. Dobré je také mít na postýlce nějakou kapsičku, například látkovou, do které si budete moci uložit nejnutnější věci. Některé postýlky jsou dokonce vybavené úložným prostorem, mají například šuplík pod sebou anebo vedle sebe, což je praktické. Některé postýlky mají dokonce nebesa, což se líbí mnoha maminkám a dětem to dopřeje jisté soukromí.  

Vybrat postýlku pro miminko není jednoduché, ale když budete myslet na to, aby byla bezpečná pro miminko i pro vás a přitom praktická, tak jistě vyberete tu správnou.  

Předchozí článekJak na balkon
Další článekChceme doma zlatý déšť

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek