Jak na balkon

Součástí mnoha domů či bytů je i balkon. Mnohými je považován za ideální místo na vypití kávy a odpočinek. Mnohými ostatními pouze na odkládání věcí a slouží jim spíše jako skladiště. Není to však tak trochu škoda? Jakými způsoby se lze život na balkoně zlepšit a využít, si můžete přečíst níže.  

Mám příliš málo místa 

Máte málo místa na balkoně? Ano, i s těmito problémy se často setkáváme, ovšem i s tímto problémem si lze poradit. Je však nezbytné začít myslet úsporně a využít každý centimetr prostoru na maximum. Řada lidí tvrdí, že se na balkoně sotva otočí, ale když máte skutečně za ušima, tak si tam nejenom uděláte pohodlné místo k sezení, ale nebudete mít nouzi ani o nejednu květinu či rostlinu. Stačí Vám jen zapojení vlastní fantazie, jak by se dalo na malém prostoru ještě více aspoň nějaký prostor ušetřit. Zajisté existuje řada balkonu, kde se standartní zahradní nábytek stává pouze utopií a je nemožné jej tam mít. Právě v těchto případech je potřeba začít uvažovat „minimalisticky“. Zkuste jisté vychytávky, které Vám zaručeně s tímto problémem pomohou. Mezi nejčastěji využívané patří například skládací stolička, namísto standartního stolku. Na sezení je zase možné využít polštářky, případně skládací židle, které zaberou opravdu jen zlomek místa oproti svým „častějším bratrům“. Tyto drobnosti, na kterých se můžete uvelebit, a vychutnat si snídani s kávou Vám příjemně nastartují den.  

Změňte balkon v zahradu 

Na jakkoliv velkém balkonu, od těch maličkých bytových, až po obří terasy se dají pěstovat mnohé rostliny. Čím dál více lidí se pouští do pěstování různých bylinek na balkonech. Ty se pak velmi snadno dají využít přímo v kuchyni při vaření a máte je rovnou na balkoně. Velmi častými rostlinami, kterým se na balkoně velmi daří, jsou různé jahody, například závěsné, které nezaberou vůbec žádné místo. Další podobnou laskominou bývají i kanadské borůvky. Případně si můžete pěstovat vlastní zeleninu. Na balkon se Vám s přehledem vejdou ať už různé odrůdy rajčat, od cherry po giganty či chilli papričky, případně mnohé další druhy zeleniny.  

Nesmíte zapomenout hnojit 

Pokud máte nejen výše zmíněné rostliny na balkoně, tak musíte mít na paměti, že jestli je máte v kyblíku či květináči, tak zdaleka nemohou mít tolik živin, jako na klasické zahradě. I z těchto důvodů je opravdu nezbytná péče, kterou se Vám později odmění velkými a zdravými plody. Nesmíte zapomenout nejen často zalévat, ale i často hnojit. Mezi klasické vychytávky patří samozavlažovací květináče, které Vám aspoň jednu z těchto dvou starostí významně usnadní.  

Detaily jsou nezbytné 

Když chcete na balkoně zažít opravdovou idylku, tak je potřeba promyslet i ten nejmenší detail. Když už máte vyřešen pěkný nábytek a k tomu vlastní zahrádku, tak už chybí jen opravdu maličko k dokonalosti. Tou drobností může být například zapálení louče, která prosvítí každý balkon. Případně, velmi často využívané pro venkovní posezení či balkony jsou lucerny, či lampiony. Tyto vychytávky krásně prosvítí Váš balkon a vy si jen budete plnými doušky užívat dokonalou atmosféru. 

Myslete i na podlahu 

Ve velké většině balkonu je klasická dlažba, což je ne vždy úplně příjemné, protože obzvláště po ránu Vám i kvůli tomu může být opravdu chladno. V posledních letech se čím dál více začíná využívat odolná dřevěná podlahová krytina na balkony. Jsou odolné, máte je položené během chvíle a odmění se Vám příjemnou změnou tím, že Vám nebude chladno, ale příjemné teplo.  

Život probíhá v opravdu vysokém tempu každodenního ruchu. Proto je nezbytné si každý den najít aspoň chvíli na odpočinek a relax. Ten si můžete dopřát mimo jiné na balkoně. Tak proč toho nevyužít. 

Náš tip: K relaxaci se vám bude hodit sada na malování podle čísel. Zklidníte se a navíc si vytvoříte pěknou dekoraci do bytu.

Předchozí článek
Další článek

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek