Zařizujeme zahradu

Jestliže jste se rozhodli postavit si nový rodinný domek anebo jste se pustili do rekonstrukce staršího domu, pak byste neměli zapomenout na zahradu. Zahrada a dům k sobě patří, a proto bychom je neměli od sebe oddělovat, už při rekonstrukci domu byste měli vědět, jak si přejete, aby vypadala vaše zahrada, protože tak si můžete všechno připravit.  

Máte už představu?  

Jestliže máte hrubou stavbu anebo něco bouráte či kopete ve starším domě, pak byste už měli mít naplánované, jak bude vaše zahrada vypadat. Nejlepší je, když je dům se zahradou propojený a toho můžete dosáhnout hned několika způsoby. Jedním z nich je myslet na detaily, které se budou opakovat jak na zahradě, tak i uvnitř domu, jako může být například nějaký druh rostlin nebo třeba kamenná dekorace a podobně. V takovém případě je opravdu důležité, abyste měli o zahradě představu, neboť díky tomu můžete rovnou nakoupit materiál jak do domu, tak i do zahrady, což je výhoda. Jedna budete mít materiál připravený, a jednak můžete něco ušetřit, neboť ve většině případů platí, že když nakoupíte větší množství materiálu, tak budete mít množstevní slevu.  

Nemám představivost 

Pravda je, že mnoho lidí na zahradu zapomíná, protože si myslí, že není žádný problém později vysadit ven nějaké květiny nebo položit nějakou kamennou zítku a podobně, ovšem když na zařizování zahrady dojde, zjistí, že na spoustu věcí při stavbě nebo rekonstrukci zapomněli a teď jim chybí. V případě, že potřebujete pomoc poradit s tím, co všechno by se mělo udělat dopředu, aby byla zahrada funkční anebo zda chcete naplánovat, jak bude vaše zahrada vypadat, ale nemáte představivost, pak si nechte udělat plán od zahradního architekta, který vám se vším poradí a udělá vám plán, díky kterému uvidíte, jak bude zahrada vypadat.  

Čím budete zalévat? 

První věc, na kterou byste měli myslet už při stavbě nebo úpravách je zdroj vody. Mnoho lidí si myslí, že když si venku udělají někde nějaké umyvadlo anebo nechají kohoutek z fasády, že to stačí. Ve skutečnosti je to sice dobrá věc, ale na zalévání celé zahrádky to není ideální řešení. Každopádně umyvadlo venku je vždy dobré, ale pro zalévání mnoho lidí často volí automatickou závlahu, neboť díky ní nebudete mít žádnou práci ani starosti. Nemusíte se o nic starat, protože zahrada se zalije sama, ovšem musíte na to myslet dopředu. Měli byste vědět, kde bude co nasazeno, abyste věděli, kde byste měli rozvést zavlažování.  

Nezapomínejte ani na elektřinu  

Stejně tak se vám bude hodit, když do zahrady zavedete elektřinu. Elektřina na zahradě se vám vždycky bude hodit, protože mnoho zahradních pomocníků ke své práci potřebuje elektřinu, jako například robotická sekačka na trávu. Myslete na to, že venku byste měli mít dva druhy zásuvek, jedno, do které budete moci dát stroje jako je štípačka na dřevo, cirkulárka a podobně a jednu právě na klasickou zásuvku. Výhodou je, že když budete mít venku zavedenou elektřinu, tak si můžete nechat osvítit zahradu anebo budete mít vše připravené na zahradní altánek, domek a podobně. 

Podle čeho zahradu plánujeme? 

Jestliže byste si chtěli naplánovat, jak bude vaše zahrada vypadat, ale nevíte, kde začít, pak byste měli popřemýšlet nad tím, kolik času chcete zahradě věnovat. Pokud víte, že nemáte dostatek času na to, abyste pravidelně zalévali, vytrhávali plevel a podobně, pak si zařídíte úplně jinou zahradu, než když se rádi staráte o květiny. Stejně tak záleží na tom, zda chcete okrasnou zahradu nebo užitečnou, která vám nabídne ovoce a zeleninu. Myslet byste také měli na to, jestli máte domácí mazlíčky nebo děti, aby i oni mohli zahradu bezpečně využívat. Při výběru rostlin byste měli také myslet na to, jaké vy a členové vaši rodiny mají alergie.  

Zahrada a dům vždy patří k sobě, a proto je neoddělujte. V případě, že si stavíte nový domov nebo nekostrujete starý domov, pak byste si měli naplánovat, jak by zahrada měla vypadat, aby byla dokonale propojená s domem.   

Předchozí článek
Další článek

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek