Kde sušíte prádlo vy?

Sušení prádla v létě je radost, protože prádlo pověsíte ven a je velmi rychle suché, ovšem co v zimě nebo když venku prší? Když je venku škaredě, musíte v domě najít vhodné místo, kde necháte prádlo uschnout. Někteří mají místnost, tak zvanou sušárnu, která slouží jen pro prádlo, ovšem pokud máte málo prostoru v domě nebo bytě, nemůžete si tuto místnost dovolit a v takovém případě je mnohem lepší pořídit si sušičku na prádlo.  

Nikdy jsem sušičku neměla 

Sušička na prádlo je perfektní pomocník, zejména pokud nemáte dostatek prostoru k tomu, abyste si vytvořili místnost na sušení prádla. Přestože sušičky se prodávají už nějakou dobu, pro mnohé je to stále novinka. Ti, kteří sušičku nikdy neměli, se bojí, že kvůli tomuto pomocníkovi budou muset dělat stavební úpravy v koupelně, což se nikomu nechce a raději suší prádlo v obývacím pokoji, ložnici nebo jiné obytné místnosti. Výhodou je, že existují i takové sušičky na prádlo, které nepotřebují napojení na odpady, ale stačí jen, když je zapojíte do zásuvky. Tato sušička nevyžaduje žádné stavební úpravy, takže si ji může dovolit každý, ovšem má to i svou nevýhodou a tou je, že voda ze sušičky se bude shromažďovat v nádobě, kterou budete muset pravidelně vylévat.  

Odpady nejsou problém 

V případě, že koupelnu rekonstruujete nebo si pořizujete úplně novou koupelnu, pak je dobré připravit si napojení na odpady, aby se zde mohla třeba i později napojit sušička na prádlo. Samozřejmě, že rekonstrukce nebo pořízení nové koupelny je finančně náročná záležitost, a proto pak mnozí přemýšlí, na čem mohou ušetřit a velmi často do této úspory spadá to, že nevynechají sušičku. I když vám na sušičku už nezbudou finance, je dobré si zde napojení na odpady nechat udělat, protože to budete mít připravené do budoucna, protože když se později rozhodnete, že si sušičku na prádlo pořídíte, nebude pro vás žádný problém napojit ji na odpady. Je to mnohem lepší možnost než to, abyste do nové koupelny znovu sekali.  

Chystáme si místo pro sušičku  

Další problém, který může nastat, je nedostatek prostoru. Mnoho koupelen, zejména v bytech, jsou poměrně malé a může být problém do této místnosti umístit jak pračku, tak i sušičku na prádlo. V tomto případě existuje velmi jednoduché řešení a tím je, umístit je nad sebe, říká se tomu komínková sestava a je to velmi praktické, neboť vám tento pomocník nevezme ani kousek prostoru. 

Bude to držet? 

Komínková sestava je velmi praktická a také velmi oblíbená, ovšem neznamená to, že když doma máte pračku, koupíte si sušičku a jen tak ji na pračku položíte, to by mohlo být nebezpečné, neboť přístroje by mohly na sobě klouzat a spadnout. Aby sušička na pračce dobře držela, budete potřebovat speciální podložku, která zajistí, aby zařízení nesjíždělo. Tato podložka lze bez problémů zakoupit, existuje v několika provedeních a výhodou je, že mnohé podložky mají i vysunovací polici, která vám může sloužit například na odložení prádla a podobně. Pravda je, že pokud máte jiný typ pračky a jiný sušičky, pak bude mnohem složitější přístroje na sebe položit tak, aby byly pevné a bezpečné, ale každopádně to lze.  

Kupujeme set  

V případě, že si zařizujete koupelnu anebo potřebujete nové spotřebiče, pak je nejlepší koupit pračku a sušičku jako set, protože to má hned několik výhod. Kromě toho, že mají velmi podobné ovládání a vy se tak nebudete muset učit další systém, tak jsou i vzhledově velmi podobné, takže budou společně ladit, navíc bude mnohem jednodušší vytvořit z nich komínkovou sestavu. Některé prodejny dokonce nabízí i výhodnější cenu, když si koupíte pračku a sušičku v setu, ale záleží na tom, jaké máte možnosti, samozřejmě to není nutnost.  

Sušička na prádlo je dobrým pomocníkem, zejména v zimě, navíc vám nezabere místo v koupelně, protože ji můžete umístit na pračku a vzhledem k tomu, že existuje několik druhů, může si ji dovolit kdokoliv i když nemáte nachystané odpady. 

Předchozí článekNevyhazujte staré pneumatiky
Další článekZařizujeme zahradu

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek