Nevyhazujte staré pneumatiky

Jestliže se vám někde u domu hromadí pneumatiky, které jsou už sjeté a anebo se z jiného důvodu nedají použít na další cestu, pak je nemusíte nutně vyhazovat. Existuje hned několik způsobů, jak se dají staré pneumatiky využít, zejména v případě, že byste si rádi vytvořili okrasnou zahradu.  

Udělejte radost dětem  

Jednou z možností, jak můžete využít starou pneumatiku na zahrádce je, vytvořit dětem prostor na hru a zábavu. Děti si rády hrají v písku, a jestliže chcete svým dětem dopřát vlastní pískoviště doma, pak máte hned jeden nápad, jak se dá pneumatika využít. Stačí jen, když pneumatiku vystelete fólii, dobré je ji i obalit fólii, abyste měli jistotu, že bude fólie dobře držet, poté dovnitř nasypete písek a máte hotovo. Toto pískoviště můžete zakopat do země, ale klidně ho můžete i postavit někde za zahradu, záleží jen na vás. Určitě je pohodlnější pneumatiku jen někde položit, protože až vaše děti vyrostou, pak bude mnohem jednodušší pískoviště odstranit. Ovšem pokud jste si pískoviště zakopali do země, tak až děti vyrostou, můžete písek odebrat a vytvořit si krásné jezírko. 

Kromě pískoviště můžete dětem vytvořit také houpačku. Je to velice jednoduché a jistě to ocení každé dítě, dokonce se i někteří dospělí rádi pohoupou. Jestliže chcete vytvořit houpačku, stačí, když najdete pevné lano, pomocí kterého připevníte pneumatiku buďto k nějaké předem připravené konstrukci, anebo na větev stromu. Je důležité, aby větev byla dostatečně pevná, aby pod tíhou nepraskla.  

Záhonek, který se lépe pleje 

Další způsob, jak můžete využít starou pneumatiku na zahrádce je, udělat si z nich záhonek. Postup je stále stejný, stačí, když pneumatiku vystelete a obalíte fólii, pak do ní můžete nasypat hlínu a umístit kamkoliv na zahradu. Pak si do ní můžete nasadit, cokoliv co si budete přát, je jedno, jestli zvolíte okrasné květiny nebo bylinky nebo cokoliv jiného. Velkou výhodou je, že pletí tohoto záhonku je mnohem rychlejší a pohodlnější.  

Můžete si stavět  

Jestliže máte kolem domu pneumatik více, pak je můžete využít všechny. Kromě toho, že je můžete poskládat vedle sebe do nějakého tvaru, nejčastěji tím tvarem bývají kruhy, tak je můžete postavit i na sebe a vytvořit tak například pěknou pyramidu, výhodou je, že nezaberete příliš místa na zahradě a přitom si vytvoříte praktickou a pěknou dekoraci, neboť do každého stupně pyramidy, můžete nasadit jiný druh květin nebo bylinek. Přestože ze starých pneumatik děláte tvary, měli byste každou pneumatiku vyplnit a obalit fólii, abyste měli jistotu, že se hlína uvnitř udrží, a tak budou pneumatiky plnit svou funkci. 

Aby to vypadalo pěkně 

Pravda je, že pneumatika nepůsobí moc esteticky a v zahradě může působit až uměle, protože se nebude hodit mezi přírodní materiály, ovšem i na tento problém existuje řešení. Jestliže se chcete dívat na umělý materiál, ale chcete využít starou pneumatiku na zahrádce, pak můžete pneumatiky obložit. Nejčastěji se na obkládání používají kameny, ovšem stejně tak můžete použít cihly, které působí velmi pěkně anebo i dřevo, ale to vyžaduje jistou péči, jako je pravidelný nátěr a podobně. Záleží na tom, co se vám líbí a jaké jiné materiály jste na zahrádce použili tak, aby všechno ladilo k sobě.  

Jaké auto vlastníte? 

Samozřejmě, že velikost pískoviště, jezírka, houpačky, záhonů a podobně se bude odvíjet od toho, jak velkou pneumatiku máte k dispozici. Jestliže chcete pneumatiku použít na houpačku nebo záhonek, tak vám bude úplně stačit i pneumatika od osobního auta, ovšem pokud chcete dětem vytvořit pěkné pískoviště nebo plánujete jezírko, pak je lepší zvolit větší pneumatiku, například od nákladního auta anebo traktoru. 

Pokud se vám někde u domu válí staré pneumatiky, tak je určitě nevyhazujte, protože vám mohou vytvořit praktické a krásné dekorace na zahradě, které oceníte nejen vy, ale i vaše děti.  

Předchozí článek
Další článek

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek