Děsíte se jarního úklidu? Máme pro vás pár praktických rad a tipů

Při úklidu postupujte systematicky z jedné místnosti do druhé. Začít můžete třeba kuchyní. Pozornost věnujte sporáku, mikrovlnce a digestoři, na kterých bývají nánosy mastnoty. V kuchyni pak věnujte pozornost všem omyvatelným plochám, nezapomínejte ani na odpadkový koš nebo třeba dětskou židličku.

Tip: Dezinfekční čistič na kuchyni Lysoform účinně odstraní až 99,9 % bakterií, plísní a virů*, navíc je účinný proti novému typu koronaviru SARS-CoV-2. Přípravek se vyznačuje hloubkovou čistící a vysokou odmašťovací silou. Bonusem, který oceníte, je příjemná vůně. Použití čističe je navíc velmi jednoduché. Přípravek stačí nastříkat na povrch, nechat 15 minut působit a setřít navlhčeným hadříkem nebo utěrkou.

Hygienicky čistá koupelna a toaleta

V koupelně a na toaletě často bojujeme nejen s odstraněním vodního kamene, ale i se zbytky mýdla, rzí, odolnou špínou a samozřejmě i s mikroorganismy a bakteriální aerosoly, které se dostanou téměř všude. Při úklidu tak kromě klasické sanity neopomíjejte očistit i místa, kterých se často dotýkáte, například splachovač na WC, sprchovou hlavici, dávkovač mýdla či kelímek na kartáčky.

TIP: Bref Pronature Bathroom poskytuje hygienickou čistotu a odstraňuje vodní kámen a nečistoty ze všech povrchů koupelny.  Jeho udržitelná receptura se skládá z 99,9 % přírodních přísad a lahev je vyrobená ze 100% recyklovaného plastu.

Pryč se zbytečnými a velkými věcmi

Rozhlédněte se kolem sebe a uvidíte, co všechno vám překáží a díky čemuž byste mohli mít více prostoru, zvláště pokud žijete v bytě. I vám se občas vedle postele hromadí věci, které jen tak házíte na jedno místo? Nebo jste úplně zbytečně položili do rohu pokoje sušák či nepotřebné krabice? Pryč s tím! Čím méně zbytečných věcí, tím lépe.
Vyčleňte si prosto například v komodě či komoře, kde budete ukládat větší, nepraktické nebo často nepoužívané věci a nezapomeňte, že i ostatní záležitosti jako je např. oblečení, kosmetika a elektronika, by měly mít své stabilní místo. To mimochodem učte i své děti. Když cokoli použijí, je třeba to vrátit na původní místo.

Zlaté pravidlo: shora dolů

Pro uspořádání věcí platí základní pravidlo „shora dolů“. Vyčleňte si věci, které nepoužíváte nebo je potřebujete jen výjimečně, a uložte je na nejvyšší poličky ve skříni, šatníku a v komoře. Podle důležitosti a jejich využití v domácnosti postupujte až po nejnižší šuplík, respektive poličku. Stejně přizpůsobte uložení věcí i podle toho, kterým členům rodiny patří. Hračky patří logicky na zem nebo nejnižší poličky, aby je měly vaše děti na dosah a nepřišly k úrazu.

Obnovte zářivost oblečení

Říká vám něco capsul wardrobe neboli kapsulový šatník? Pokud ne, možná mu docela rychle přijdete na chuť. Jeho podstata spočívá v maximálním využití minimálního počtu kusů. Pokud tedy ráda nakupujete, vsaďte na nadčasové a snadno kombinovatelné kousky. Uvidíte, že vám stačí 20 kusů oblečení a dokážete z nich během jara vytvořit každý den jiný outfit. Nezapomínejte však na kvalitní péči o oblečení, aby si dlouhodobě zachovalo zářivost a tvary.

Tip: S pracím gelem Perwoll Renew & Repair vrátite oblečení svěží barvy a zachováte jeho původní tvar. Vylepšené složení, s technologií Repair-Complex se aktivně stará o barvy a vlákna látek a zachovává je jako nové, rovněž předchází jejich blednutí a vrací vláknům pevnost i pružnost.

Skleněné plochy bez šmouh

Skleněné povrchy jen velmi těžko udržíte po dlouhou dobu čisté a bez šmouh. Naštěstí, jejich čištění nevyžaduje příliš námahy, stačí dobrý čistící prostředek a rychle zatočíte s prachem, skvrnami či otisky od hrnečků a skleniček. Když už hovoříme o skleněných plochách, zvláštní pozornost určitě věnujte svým oknům. Ty si po zimě přímo žádají pořádnou „revitalizaci“ a nezapomeňte také na žaluzie, kliky, záhyby oken či parapety.

Tip: Clin Pronature – přírodní čistič na okna, který obsahuje až 99,9 % přírodních složek. Je šetrný k životnímu prostředí a jeho obal je 100% recyklovatelný. S novým Clinem budou okna a další povrchy během chvíle čisté, beze šmouh či prachu.

Čisté nádobí raz dva

Čas strávený doma s rodinou, společné vaření a pečení je velmi příjemné bez ohledu na roční období. Všichni ale víme, jak to končí – hromadou špinavého nádobí. Usnadněte si práci, přípravky určené k automatickému mytí nádobí Somat stejně jako prostředky na ruční mytí nádobí Pur vám se špinavým nádobím pomohou.

Tip: Somat ALL IN 1 tablety z řady Pronature jsou až z 94 % přírodního složení a obsahují přesně 0 % parfému, díky čemuž výrazně méně zatěžují životní prostředí. Navíc účinné třívrstvé tablety jsou dostupné ve 100% recyklovaném kartonovém obalu. Tablety se perfektně a rychle rozpouštějí a výsledkem je čisté a lesknoucí se nádobí, zatímco vy se můžete věnovat rodině, přátelům nebo svým koníčkům. Pur Secret of the Mineral Pearls se nejenpostará o dokonalou čistotu hrnců, pánví, talířů či příborů, ale stane se i skutečnou ozdobou každé kuchyně. A to díky minerálním perlám přírodního původu, které se ukrývají v každém balení a dodávají mu exkluzivní vzhled.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek