Pěnové versus pružinové matrace. Kdo vyhrává dlouho sváděný boj?

Na trhu s matracemi existuje nepřeberné množství druhů dle materiálů a typů, z nichž každý má své výhody a nevýhody. Pokud vybíráte novou matraci, dobře si prostudujte parametry každého z typů, abyste nesáhli vedle. Na své matraci totiž strávíte třetinu života.

Pružinové matrace prošly velkou změnou

Pružinové matrace mají pověst retro stylu, již dávno ale neplatí, že pružinová matrace je předzvěstí obrovské kovové pružiny tlačící do vašich zad. Pružiny v matracích jsou dnes drobnější a hustěji rozmístěné, navíc umístěné v látkových pouzdrech. Stále však zůstává zachována oblíbená houpavost matrací, stejně jako i vyšší nosnost. Nevýhodou je ale nemožnost jejich využití na polohovatelných roštech, vysoká hmotnost i nižší přizpůsobivost ergonomii těla.

Pěnové matrace se přizpůsobí tělu

Pěnové matrace existují v mnoha druzích. Jednoduché pěnové matrace tvoří jediný blok pěny a cenově jsou nejdostupnější. Vhodné jsou ale spíše pro děti či studenty nebo občasné přespávání v rekreačních objektech. Při častém používání nebo přetížení totiž hrozí rychlé proležení. 

Sendvičové pěnové matrace jsou složeny z více vrstev o různých vlastnostech a jejich kombinací vzniká již komfortnější opora pro tělo. Trh přitom nabízí i oboustranné matrace, z nichž každá strana má jinou tvrdost.

Matrace s paměťovou pěnou pak přímo reagují na ergonomii těla, kterému se stoprocentně přizpůsobují a vytvářejí tak optimální oporu. Pocitově ale mohou být měkčí, což není pro každého majitele optimální – zejména pro ty s vyšší hmotností. 

Matrace s hybridními pěnami pak patří mezi nejmodernější a reagují vždy na aktuální trendy a požadavky na vzdušnost i oporu těla, cenově jsou ale nejnáročnější.

Latexové matrace jsou kategorie sama o sobě

Matrace s latexem jsou pevné a pružné, což je ideální pro polohovací rošty. Pocitově jsou středně měkké a zachovávají si houpavou pružnost. Navíc jsou prodyšné, vhodné i pro alergiky a mají vysokou životnost s nízkým rizikem proležení.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek