Francouzi nejen diktují módu, ale i jsou inspirací i při zařizování domovů

Podle Francouzek se obléká spousta žen, přestože se příliš nemalují, ani nemají zaplněné šatníky a vystačí si se základními nadčasovými kousky, jsou celosvětově dávány za vzor vkusu a elegance. Co se týče bydlení, můžeme se od Francouzů také spoustu naučit. Vždyť který styl zařízení je ve světě oblíbenější než právě provence?

Provence je část Francie, která je známá svou kuchyní a pěstováním levandule. Navíc zde se inspirovali bytoví designéři a vznikl styl bydlení, pojmenovaný právě podle této oblasti.

Jaké barvy patří k provence stylu?

Určitě sem patří dřevo, dřevěné bytové doplňky, patinovaný nábytek, bílé komody, příborníky, ale i originální výmalba – šalvějová zeleň, levandulová, pudrově modrá a holubí šeď. Pokud chcete být co se týče provence stylu umírněnější, volte dřevěný nábytek, barvy můžete interiéru dodat pomocí vkusných doplňků.

K provence stylu patří vůně levandule a must have jsou čerstvě natrhané luční květiny. Co si interiér ozvláštnit pomocí dřevěné vázy? Ty jsou v poslední době velmi oblíbené, a pokud bude mít váza podobný dekor dřeva jako vaše kuchyňská linka, hezky doplní celý interiér.

Využijte kouzlo vůní a chutí

Čerstvé bylinky využijete při vaření vašich oblíbených pokrmů, ale také hezky působí na okně jako dekorace. V provence stylu zapomeňte na ošklivé plastové květináče, můžete je nahradit malovanými hrnečky, či zvolit dřevěné truhlíky a květináče. Nemusíte se bát, že by protékaly, jsou většinou opatřeny nepropustnou fólii. Kromě toho, že se v nich bude bylinkám a voňavé levanduli dařit, také nebudou v interiéru působit příliš křiklavým dojmem.

Když už jsme u oken, zvolte spíše kratší záclonky, interiér musí být světlý a vzdušný, závěsy volte takové, jako měly naše babičky, kytičkové, či lněné s motivem levandule. Na okně je hezky naaranžujte, můžete k jejich sepnutí použít dekorativní spony, či je svažte ozdobnou stužkou, za kterou umístíte snítek levandule.

Spojení provence stylu, s rustikálním, či vintage stylem není obtížné, v případě, že budete zařizovat starší domek na venkově, či chalupu, je provence styl tím pravým pro vás.

Předchozí článek
Reprezentativní pracovna doma i ve firmě
Další článek
Písek nabízí příjemně strávený volný čas – kam se tu vydat?

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek