Písek nabízí příjemně strávený volný čas – kam se tu vydat?

Historické městečko ležící na zlatonosné řece Otavě, nabízí pestrou zábavu pro děti, ale i dospělé. Ať už chcete poznat zdejší památky, kulturu nebo chcete procházet místní krajinu, v Písku se rozhodně nudit nebudete. Vyrazte za poznáním další části Česka, jistě nebudete litovat. Pokud vás město okouzlí, neváhejte a vyberte si ubytování v Písku

Prácheňské muzeum

Muzeum bylo založeno na konci devatenáctého století a sídlí v bývalém areálu královského hradu. Užijte si stálé expozice – Pravěk a doba slovanská, Počátky hradu a města Písku či Dějiny regionu. To je něco málo z historie. Naopak koho zajímá příroda, ať nahlédne na expozici Chráněná území a Nerostné bohatství. Jistě se máte na co těšit.

Kamenný most

Jistě už jste slyšeli o kamenném mostě v Písku. Jedná se o nejstarší dochovaný most v Česku. Přejděte zlatonosnou řeku Otavu po gotickém mostě, který je vyzdobený barokními sochami. Most byl vybudován již ve 13. století, a to během vlády Přemysla Otakara II. A pokud máte rádi zajímavosti, jednu vám prozradíme. Most byl stavěn na suchu a až po výstavbě byla voda, tedy řeka, převedena do nového koryta, které samozřejmě procházelo zde pod mostem. 

Čejetice – socha Jana Žižky

Všichni známe Jana Žižky již ze základních škol. A právě tohoto vojevůdce, východně od Sudoměře v jižních Čechách, stojí robustní a vysoká socha. Socha byla vystavěna jako hold jeho vítězství v bitvě u Sudoměře. Již od roku 1925 se tu dechberoucí socha tyčí k nebi. V těsné blízkosti památníku stojí pamětní duby s názvem Dvojčata princezny Hedviky. Dále také přírodní rezervace Řežabinec.

Další místa, která stojí za navštívení jsou: hrad Zvíkov, krokodýlí ZOO v Protivíně, rozhledna Semenec v Týnci nad Vltavou a  mnoho dalších. A pokud se tu chcete zdržet, využijte levné ubytování v Písku, kde si každý najde přesně to, co hledá.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek