Vyrážíte na výlet či dovolenou autem? Nezapomeňte na tyto věci

Ani jsme se nenadáli a jaro je už v plném proudu. Delší dny a stále teplejší sluneční paprsky nás všechny lákají trávit více času venku, a tak se často vydáváme probádat nová a nová místa. Auto je v tomto případě zřejmě nejlepší možnou alternativou, jak se do cílové destinace dostat rychle a pohodlně. Na co byste ale měli myslet před každým výletem nebo delší dovolenou?

Zdroj: pexels.com

Cestovní pojištění

V době pandemie jsme si všichni od cestování na malou chvíli „odpočinuli“, proto se může snadno stát, že ve spěchu zapomenete na ty nejdůležitější věci. Povinné smluvní pojištění vozidla mají rozhodně všichni vlastníci čtyřkolových mazlíků, ale někdy podceňujeme pojištění sebe a své rodiny. Pokud se tedy plánujete vydat na svůj první výlet po delší době strávené v pohodlí domova, cestovní pojištění je něco, co byste si měli vyřídit jako první. Ať už se budete toulat po krásných českých Krkonoších, nebo se vyvalovat na pláži v Chorvatsku, cestovní pojištění dokáže být v každé neočekávané situaci užitečným pomocníkem.


Vyrážíte na dovolenou autem? Důležité je kvalitní pojištění auta.


K tomu, abyste si jej vybavili, už nemusíte stát hodiny v řadě na pobočce. Dnes si snadno vyřídíte cestovní pojištění online z pohodlí domova. Na trhu najdete různé balíčky cestovního pojištění, proto byste si měli všímat i těch nejmenších detailů. Nonstop asistenční služby, pojištění těhotných žen či starších lidí, ale i začátek pojistné ochrany je jen zlomek z toho, na co si dát při výběru pozor.

Zdroj: pexels.com

Kontrola vozidla před cestou

Sice může váš vůz zvládat krátké trasy do práce a zpět na jedničku, v případě delších tras by ale mohl mírně protestovat. Předtím, než vyrazíte za dobrodružstvím, řádně zkontrolujte všechny provozní kapaliny, světla, funkčnost stěračů a klimatizace, tlak v pneumatikách, stav brzd a platnost dálniční známky.

V každém případě je ideální mít s sebou také menší sadu nástrojů, abyste mohli promptně zareagovat, pokud se vaše auto rozhodne nechat vás ve štychu. Samozřejmostí je plně vybavená lékárnička, ale pro jistotu si vezměte také léky na bolest, průjem nebo horečky.

Zdroj: pexels.com

Doklady, které musíte mít s sebou

Šaty na pláž, turistické boty, opalovací krémy a smažené řízky si v tašce každý zkontroluje alespoň třikrát, aby měl jistotu, že na nic z toho nezapomněl. Ještě větší pozornost byste ale měli věnovat všem dokladům, které s sebou berete. Pokud se vydáváte na cesty autem, samozřejmostí by měl být technický průkaz, platná STK, řidičský průkaz, občanský průkaz a PZP, tedy zelená karta, která je jediným dokladem, který akceptují policisté v zahraničí.

Zdroj: pexels.com

V případě cesty do zahraničí nezapomeňte na platné pasy pro děti. Pokud jste se rozhodli vzít za dobrodružstvím také své čtyřnohé mazlíčky, rozhodně si zkontrolujte potvrzení od veterináře.

Další tipy na závěr

Potřeba kvalitního spánku před dlouhou trasou by měla být samozřejmostí. V zájmu bezpečnosti celé posádky byste na hektické balení do druhé hodiny ráno měli raději zapomenout. Obzvlášť, pokud plánujete vyrazit v časných ranních hodinách. Nezapomeňte ani na pravidelné přestávky, které by měly být každé 2–3 hodiny.

Zdroj: pexels.com

Pro jistotu si do mobilní navigace stáhněte celou trasu vaší cesty, aby vás nerozhodila žádná oblast bez signálu. No a nejmenší ratolesti zas potěší, pokud si pro ně připravíte do auta různé hry, ať vám i ta nejdelší cesta autem uběhne co nejrychleji.

Předchozí článek
Písek nabízí příjemně strávený volný čas – kam se tu vydat?
Další článek

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek