Jak rozjasnit náš domov?

Chceme-li, aby byl náš domov plný světla a pozitivní energie, bude to chtít pár změn. Na následujících řádcích vám tak dáme užitečné tipy a rady na to, jakým způsobem docílit vzdušné a pohodové domácnosti, v které se vám bude dobře relaxovat za jakékoli situace. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké prvky projasní naši domácnost?

Jestli-že chceme, aby byla naše domácnost plná světla, měli bychom se zaměřit na použití barev a na instalaci nejrůznějších svítidel v našem domově. Barvy působí přímo na naši psychiku a je tak velmi důležité, jaké si pro svou domácnost zvolíme. Pro navození pocitu klidu a pohody se hodí barvy, jako je modrá nebo zelená. Zvláště světlé odstíny barev udělají váš domov vzdušnější a prosvětlí vaše pokoje. Své o tom ví majitelé menších bytů a domů. Abychom docílili světlejší domácnosti, můžeme volit také velká francouzská okna, která skvěle osvětlí celou místnost. Volit pak můžete už jen lehké záclony, které nebudou mít příliš vzorů a motivů. Do rozlehlých pokojů pak můžete vybírat i tmavší odstíny barev.

Dobrou náladu navodí zejména zemité a teplé odstíny barev. Líbit by se vám mohly i nejrůznější tapety. Ale pozor! Nepřehánějte to s výraznými vzory. Ty by mohly ve finále působit rušivě. Celkově doporučujeme, abychom se vyhnuli kontrastním barvám. Ty většinou působí jako rušivý element, díky kterému se nelze soustředit na nejrůznější činnosti. Dále se pak zaměřte i na rozmístění svítidel ve vaší domácnosti. Do ložnice oceníte zatemňovací stojací lampu nebo malou lampičku na noční stolek. Naopak do obývacího pokoje můžete sáhnout po originálním lustru, který se stane chloubou vašeho domova. Stropní svítidla pak mohou mít i podobu bodových světel. Ty vyniknou zejména v koupelnách, která mají malá okna nebo okna úplně postrádají.   

Jaký nábytek vybrat, aby byla naše domácnost vzdušná a plná pozitivní energie?

Chcete-li, aby vaše domácnost vyzařovala pozitivní energii, bude to chtít vybrat i vhodný nábytek. Klidný stav mysli navodí nejen stará dobrá bílá klasika. Zaměřit se můžete i na přírodní materiály. Na plné čáře pak vítězí dřevo. Vzdušně působí zejména jasan nebo smrk. Nezapomínejte na to, že by měl být váš nábytek v místnostech sladěný. Dekor stolu by tak měl odpovídat i dekoru židlí, poliček a skříněk. Takto promyšlená domácnost prosvětlí vaše pokoje a vy tak budete mít spoustu prostoru pro lenošení a relaxaci.              

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek