Jak vybavit dům či byt před příchodem miminka?

Čekáte-li příchod miminka, bude to chtít i pár změn ve vašem interiéru. Že nevíte, o jaké změny se jedná? Nevadí. Na následujících řádcích vám prozradíme, co bude dobré nachystat a připravit, aby bylo vaše maličké v pohodě a v bezpečí. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaký nábytek pořídit před příchodem miminka?

Narození dítěte je velká událost. Musíme tak počítat i s tím, že bude třeba provést pár změn v našem interiéru. Díky tomu zaručíme pohodlí nejen našemu dítěti, ale také sami sobě. Jaký nábytek tedy pořídit, aby se nám v domácnosti s miminkem dobře sžívalo? V první řadě to bude chtít kvalitní dětskou postýlku. Ta by měla být pevná a dobré je i to, má-li posuvná kolečka. Maličké tak můžete dle libosti posouvat i mezi místnostmi. V kurzu jsou pak i tzv. rostoucí postýlky, které vašemu dítěti poslouží více let. V prvním roce života dítěte rodiče ocení také přebalovací pult. Tento kus nábytku má zejména tu výhodu, že šetří vaše záda od bolestí a vy se tak nebudete u přebalování hrbit. Na trhu je velké množství přebalovacích pultů, určitě si mezi nimi vyberete ten pravý i vy. Další kus nábytku, který stojí za zmínku, je křeslo. Rodiče mají velmi dobré zkušenosti především s houpacími kousky, které dokáží miminko uklidnit. 

Jaká svítidla využít v interiéru, máme-li doma malé miminko?

S příchodem maličkého se pojí i nákup svítidel. Zvláště při nočním vstávání se nám budou hodit tlumená svítidla, která naše dítko úplně neproberou. Zvolit můžeme stolní lampičky. Dobrá volba je i stojací lampa. Ta se hodí zejména do větších pokojů, kde vkusně zapadne do interiéru. Na přípravu pokrmů pak můžete do kuchyně či jídelny nainstalovat i bodová světla.                 

Jaké bezpečnostní prvky zakomponovat do interiéru před příchodem miminka?

Aby bylo naše maličké v bezpečí, bude to chtít upravit i některé záludné prostory v našem interiéru. Pozor bychom si měli dávat zejména na ostré rohy nábytku. Ty můžeme pohodlně zadělat tzv. zaoblenými krytkami. Ty seženeme v každém dobrém hobby marketu či v prodejně s dětským zbožím. Máme-li doma chlupatého mazlíčka, bude dobré, když našemu dítěti alespoň v prvních měsících pořídíme malou dřevěnou ohrádku. Chlupáči jsou často na dítko zvědaví a aniž by chtěli, mohli by vaše maličké např. omylem drápnout apod.. Díky kvalitní ohrádce můžete těmto incidentům úplně předejít. K dispozici jsou pak rodičům i zábrany do dveří.               

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek