Jak vybrat bytový vodoměr?

Bytové vodoměry jsou součástí každého bytového domu, ale také rodinného domu a jiných nemovitostí, proto bychom je nikdy neměli přehlížet. Právě vodoměry nám ukazují, kolik jsme spotřebovali vody a dle nich následně platíme. Jsou tedy jakousi důležitou součástí pro každý dům. Z toho důvodu jsou schované, aby se k nim jen tak někdo nedostal. Jak nejlépe vybrat správný vodoměr?

Výběr správného vodoměru

Jednou za pět až šest let bude potřeba vodoměr vyměnit. Bytových vodoměrů existuje více, proto vám rádi poradíme, podle kterých aspektů se při výběru řídit. První krok by měl vést ke třídě přesnosti A, B a C. Prozradí nám přesnost měření v různých polohách. Je možné, že se setkáte s označení H/B. Takové vodoměry měří v třídě B. S dalším označením, se kterým se můžete setkat je V/A. To nám ukazuje, že ve vertikální poloze měří v třídě A. U některých vodoměrů se nesetkáme s označením H ani V. V takovém případě lze měřit v obou polohách.

V dalším případě může být měřič označen pomocí písmene R. Ten je důležitý, a čím vyšší hodnota R, tím přesnější vodoměr bude. Doporučujeme ohlížet se také na teplotní rozsah, který by měl mít alespoň T70.

Odolává magnetům

Antimagnetická funkce vodoměru dokáže odolat pokusu o stočení budíku pomocí silného magnetu. Jedná se o nepochopitelný krok, který se ale stává. Takže pokud měníte vodoměr v bytovém domě, ale i v tom rodinném, kupte takový, který tomuto činu odolá. Pozor na pravost prohlášení antimagnetičnosti. U vodoměru musí být přiloženo tvrzení o provedeném měření. Jak vybírat vodoměry nyní víte, ale pokud tápete nebo potřebujete vědět další informace týkající se tohoto produktu, neváhejte kontaktovat společnost INMES, která se zabývá instalací i prodejem vodoměrů a dalších výrobků od spolehlivých značek.         

Předchozí článek
Další článek
Co je rekuperace vzduchu? A vyplatí se ji pořídit?

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek