Zapuštěný zahradní bazén rozhodně není zábavou jen na letní měsíce

Ačkoliv léto je za námi, bazénové radovánky s příchodem chladnějších podzimních dní rozhodně nemusí skončit. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým si bazén můžete užívat i na podzim, a to v příjemně teplé vodě. Ti odvážnější, kterým nevadí chladnější voda a kteří chtějí zlepšovat svou imunitu, mohou bazén využívat i v zimě – na stále populárnější otužování.

Základem pro udržení teplejší bazénové vody je pořídit si tepelnou izolaci, například bazénové zastřešení. Kromě toho, že díky němu voda pomaleji ztrácí teplotu získanou během horkých letních měsíců, a tím tak prodlužuje koupací sezonu, plní i další funkce. Chrání bazén před vnějšími vlivy, jako jsou větvičky nebo jiné nečistoty, snižuje náklady na údržbu samotného bazénu a umožňuje koupání i za nepříznivého počasí,“ vysvětluje Jiří Sixta a doplňuje nejdůležitější vlastnost pevného a kvalitního bazénového zastřešení – bezpečí pro vás, vaše děti i domácí mazlíčky.Trendem v oblasti bazénových zastřešení jsou nyní nízká a minimalistická provedení, která na zahradě nepůsobí rušivě.

Pokud bazén nevyužíváte, mělo by být zastřešení vždy zatažené. Odsunout byste ho měli až ve chvíli, kdy se rozhodnete zaplavat si nebo relaxovat ve vodě. Nyní je to ještě snazší díky modernímu automatickému elektroposuvu MOOVER se solárním dobíjením, který můžete ovládat pomocí dálkového ovládání. „Tato novinka na českém trhu splňuje nejvyšší technologická očekávání. MOOVER lze dobíjet pomocí integrovaných solárních panelů, které pomohou s dobíjením během koupací sezony. Díky digitálnímu LED panelu s vámi bude dokonce i vizuálně komunikovat – upozorní vás třeba na směr pohybu zastřešení nebo na nízký stav baterie. Výhodou je, že MOOVER lze nainstalovat na většinu typů kolejnicového zastřešení bez ohledu na značku, a můžete s ním tedy vylepšit i svoje stávající zastřešení,“ popisuje Sixta. S elektroposuvem MOOVER posunete svůj zážitek z koupání ve vlastním bazénu zase o úroveň výše – ušetříte si starosti a práci s ručním odsouváním. A díky minimalistickému vzhledu zastřešení potěšíte i své designové já.

Teplou bazénovou vodu i během podzimu si s jistotou zajistíte díky tepelnému čerpadlu. „Tepelná čerpadla využívají vzduch z okolního prostředí, jenž následně přeměňují na teplo. To dále proniká do vody v bazénu a ohřívá ji. Oproti elektrickému ohřevu tak ušetříte až 80 procent elektrické energie. Pokud zvolíte tepelné čerpadlo s invertorem, můžete si sami určit, zda chcete více šetřit energií a vodu ohřívat efektivně, nebo potřebujete vodu ohřát co nejrychleji i za cenu vyšší spotřeby,“ uvádí Sixta. Tepelné čerpadlo tak představuje pohodlný a relativně levný způsob, jak ohřát bazénovou vodu. Výběr konkrétního tepelného čerpadla závisí na velikosti bazénu, vašich požadavcích na teplotu vody nebo na míře úspory energie, které chcete dosáhnout. Dokonce i bazénové tepelné čerpadlo můžete ovládat pohodlně prostřednictvím svého chytrého telefonu.

Předchozí článek
Další článek
Jak vybrat bytový vodoměr?

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek