Co je rekuperace vzduchu? A vyplatí se ji pořídit?

Znáte ten pocit, když se cítíte unavení, je vám takzvaně těžko a v domě máte vydýchaný a těžký vzduch? Jedná se o nepříjemný pocit, který si žádá okamžité řešení. Jistě nikdo z nás nechce dýchat miniaturní částečky prachu, pylu, toxinů a jiných nečistot, které kolem nás poletují. Co proti tomu uděláte? Otevřete okno a problém je tím rázem pryč? A opravdu víte, že tento postup je dostačující? Přečtěte si níže, jak vám rekuperace může změnit život a k čemu bude dobrá. 

Rekuperace pro příjemné bydlení

Rekuperace vzduchu se u nových nízkoenergetických domů objevuje poměrně často. Mezi její hlavní funkce patří výměna vzduchu mezi interiérem a exteriérem, a to bez toho, aniž byste museli stoupat a otevírat okna. S takovým otevřením se vám do místnosti dostane nejen hluk, ale také prach, pyly a další. V zimním období k vám vleze zima, která nejen provětrá vaše tělo, ale také peněženku. A klimatizace rozhodně není to stejné a nepomůže, protože neupravuje teplotu v interiéru a nepřivádí čerstvý vzduch z venku.  

Její funkce

Jedná se o komplexní systém, který pomocí potrubí vedeného v celém domě (pokud požadujete) rozvádí čerstvý vzduch. Součástí hlavní rekuperační jednotky je také výměník tepla, v němž proudí jak čerstvý venkovní vzduch, tak i ten, který máte v domě. Vnitřní je odváděn z místnosti a přes lamely bezkontaktně předá své teplo přivedenému vzduchu zvenku. Z toho důvodu není třeba obav, že budete mít v zimě v domě lezavou zimu. Také je systém vymyšlen tak, aby se vzduch nesmíchal a tím se neznečistil.    

Vždy od ověřeného výrobce

Jedná se o krok a zásah do domu, který se nevyplatí podceňovat, a tak je vždy lepší vsadit na ověřeného a kvalitního výrobce. Jedním z nich jsou rekuperace Zehnder. Jedná se o největšího výrobce v Evropě. Jednotky od tohoto výrobce spojuje prvotřídní provedení, až 95% energetickou účinnost a nízkou spotřebu.

Předchozí článek
Jak vybrat bytový vodoměr?
Další článek
Bioklimatické pergoly zajistí příjemné posezení s vaší rodinou

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek