Jak vytvořit perfektní útulný čtecí koutek

V našem chaotickém životě je volné odpoledne bez povinností , a někdy i  dokonce pět minut relaxu, luxusem. Pokud ale věnujeme volný čas přečtení knihy, nanesení pleťové masky, či prohlížení časopisu, uvidíme, že občasný odpočinek, nám pomůže nabrat dostatečné množství sil pro plnění každodenních povinností.

Pokud máte dům a v něm kousek volného místa, udělejte si svůj koutek na relax a na čtení. Pohodlné křeslo, plyšový polštářek, anebo pohovka nás budou přímo vybízet, abychom si několik volných minut denně našli. Nemáte-li k dispozici celý volný pokoj, postačí vám roh místnosti, který opatříte poličkami na knihy, křesílkem, lampičkou a odkládacím stolkem. Trik v útulnosti spočívá v přemýšlení o věcech, díky nimž se cítíte šťastní a ve zklidnění, a tyto prvky přeneste do svého čtenářského koutku.

Kromě stojací lampy by měla být na odkládacím stolku i jednoduchá lampička s měkkým světlem pro chvíle, kdy si nebudete chtít číst, ale budete si chtít odpočinout a nechat volně plynout své myšlenky. Chybu neuděláte, ani když svůj čtenářský koutek vyzdobíte vonnými svíčkami, nejrůznější vůně vám pomohou k relaxaci.

Křeslo, či pohovka by měly být dostatečně pohodlné, aby vás nebolela záda, až se začtete do nějaké zajímavější knihy, kterou budete chtít dočíst dokonce.

Nezapomeňte na deku, či pléd, aby vás při dlouhých zimních večerech nestudily nohy. Zabalení do plédu, s hrnkem horkého čaje v dlaních se vám bude relaxovat o mnoho lépe.

Máte-li svou sbírku knih, zvažte pořízení vlastní knihovny. Je jedno, zda zvolíte regály, či prosklenou knihovničku. Ta se vám však bude mnohem lépe udržovat. Kolem knih se více práší, a určitě nechcete, abyste místo čtení, každý týden utírali prach na poličkách.

Nebojte se váš koutek doplnit čerstvými řezanými květinami, zajímavým obrazem, či fotografií vašich blízkých. Tak ať se vám dobře čte!

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek