Milovník kávy si zaslouží kávový koutek. Jak ho vytvořit?

Káva. Nápoj, který obejme, nabudí, ale i pohladí po duši. Patří k jedněm z nejkonzumovanějších nápojů po celém světě. Pokud po ránu bez kávy nefungujete, nebo naopak si dopřáváte kávičku, když přijdete domů z práce, měli byste mít doma kvalitní kávovar a ten mít stylově umístěný v kávovém koutku.

Patří to nejen k trendům v bydlení posledních let, ale vaše návštěvy budou přímo uchváceny, když jim připravíte kávu na profesionální úrovni a ještě navíc ve velmi příjemném a stylovém prostředí.

Ne každý má v kuchyni dostatek prostoru, tím, jak se zdražují byty a zmenšují obytné prostory, které si můžeme dovolit, jsme rádi, když se nám do kuchyně vejde kuchyňská linka, popřípadě jídelní stůl. Není však nutné mít kávový koutek v kuchyni. Zase tolik místa nezabere. Můžete jej umístit do chodby, která vede do kuchyně, nebo zřídit kávový koutek v obývacím pokoji.

Například pomocí páru barových židliček a menšího stolečku, na kterém se bude káva z domácího kávovaru nejen připravovat, ale i  konzumovat. Pakliže máte místa více, můžete se více odvázat, kávě věnovat celou skříňku a vedle barový stolek. Hodí se, aby skříňka, která slouží jako podstavec pod kávovar měla nejen dvířka, ale i šuplík, či několik zásuvek. Máte-li totiž kávovar na kapsle, určitě se vám bude hodit úložný prostor na ty, které jste koupili do zásoby. Kávovary je také třeba čistit, a je vhodné, abyste měli po ruce i odstraňovač vodního kamene a čistič trysek.

Čím dozdobit kávový koutek?

Fantazii se meze nekladou, pouze dbejte, aby jeho vzhled korespondoval s ostatním vybavením místnosti, ve které se nachází. Protože pokud toužíte po kávovém koutku ve starobylém provance stylu a váš obývací pokoj je vybaven nejmodernějším leštěným nábytkem, působilo by to směšně.

Nebojte se zapojit fantazii, pořiďte si plechové cedulky s kávovou tématikou, nebo si vytiskněte citáty o kávě, jste-li zručnější, můžete si namalovat i obrázky, anebo je velmi v kurzu doplnit kávový koutek tabulí, na kterou se dá psát křídou, jako mají restaurace. Můžete tam namalovat šálek kávy, nabídku kávy, či ji vyzdobit podle aktuální nálady.

Vypadá velmi vkusně, pokud jsou hrníčky, či šálky, které na pití kávy používáte, nějakým pěkným způsobem zavěšeny v okolí kávovaru. Hezké a vkusné. Ty vyšisované z myčky, či otlučené vyhoďte, či schovejte do skříňky, to moc parády neudělá.

Related Articles

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás jen napadnou....

Comments

Nejnovější články

Led pásky se hodí do kuchyní, obýváků i dětských pokojů

Doba jde kupředu a s ní všechna odvětví, která vás...

I vaše bydlení může být jako ze škatulky

Každé bydlení je opravdu specifické, a proto je potřeba,...

Lenovo ThinkPad T450s

Hledáte výkonný a stylový firemní notebook s vysokou spolehlivostí?...
- Komerční sdělení -PR článek