Jak si vyrobit včelí hotel

Včely nám poskytují neocenitelnou službu opylováním rostlin, které pěstujeme. Víte, že pokud by včelstva zanikla, nebude mít kdo opylovat květiny a stromy a celý svět by měl obrovský problém? Mnohdy je lepší problémům předcházet, zkusme včelkám a jinému hmyzu pomoci, aby jejich společenstva prosperovala. Celé roje včel mají letos problémy se včelím morem, navíc jim velmi škodí chemické postřiky a také to, že díky rozrůstání měst, nemají dostatek květin a zeleně, aby mohly prosperovat.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak přilákat včely k návštěvě vaší zahrady, je pěstování květů bohatých na pyl a nektar – vytrvalé rostliny jsou skvělé, ale včelky přilákají i kvetoucí letničky, keře a stromy.

Vytvořte včelí hotel

Rozmístění hmyzích hotelů je skvělý způsob, jak zvýšit rozmanitost druhů hmyzu ve vaší zahradě.  Osamělé včely kladou vejce do dutých dutin, takže larvám zanechávají malé množství potravy, aby se mohly najíst. Larvy se potom líhnou, kuklí a vynoří z dutin ve hmyzím hotelu. Vždy umístěte včelí hotely na plné slunce.

Hmyz hledá místo pro hibernaci na podzim a na začátku zimy, často ve starém dřevě a nejrůznějších skrytých dutinách. Poté se objevují na konci zimy a brzy na jaře hledají místo, kde začít hnízdo. Můžete jim poskytnout útulný a bezpečný domov, který jim umožní hibernaci, pomocí nejrůznějších materiálů, pórovitých dřevin, šišek, předvrtaných dírek. Fantazii se meze nekladou, podmínkou je, aby hmyzí hotel byl v blízkosti květin, na slunném a suchém místě a v zimě byl chráněn před promrznutím.

Nejrůznější hobbymarkety nabízí již hotové hmyzí hotely, proto pokud nejste manuálně zruční, a chcete pomoci včelkám a ostatnímu hmyzu, můžete jim hotel koupit.

Nezapomeňte si v blízkosti hmyzího hotelu postavit lavičku, ze které budete moci sledovat jak se „vaše včelky“ starají o vaši zahrádku. Je to mnohem zajímavější, než sledování televize a budete mít skvělý pocit, že jste pomohli přírodě.

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek