Výborné brambory po celý rok

Brambory jsou jedna z nejoblíbenějších příloh, protože se hodí téměř ke každému jídlu a obsahují spoustu vitamínu. Ovšem abyste si na nich mohli pochutnat po celý rok, potřebujete nějakou místnost, kde budete brambory skladovat anebo si stále chcete kupovat čerstvé? To se přece nevyplatí!  

Brambory na uskladnění  

Pokud chcete mít výborné brambory po celý rok, musíte si nejprve koupit tu správnou odrůdu, aby vám vydržela po celou dobu. Nejen odrůda je důležitá, ale také stav, v jakém si brambory dovezete domů. Je dobré koupit brambory v průhledných pytlích, abyste viděli, jak vypadají. Ideální je koupit je přímo od nějakého farmáře či pěstitele, protože tam budete mít jistotu, že dostanete kvalitu. Podstatné je, aby brambory byly nenarušené, tedy nesmí být naříznuté či podobně, což se velmi často stává při vyorávání, stejně tak nesmí mezi nimi být shnilé brambory.  

Hurá do sklepa 

 Pokud máte brambory koupené, měli byste je uskladnit. Nejvhodnější místnost pro brambory je ta, kde je po celou dobu tma a také poměrně chladno, proto je spousta lidí dává do sklepa. Sklepní místnost je vhodná, ale musíte dávat pozor na to, aby se v místnosti dalo větrat, neboť brambory budou spouštět vlhkost, která by se měla vyvětrat, aby se uvnitř netvořily různé plísně. Také je dobré sklep nejen vyklidit, ale místnost, kterou máte určenou pro skladování brambor, by bylo dobré vysířit, abyste měli jistotu, že brambory nechytnou žádné plísně, samozřejmě není to nutné. Někteří namísto vysíření využívají aspoň vápno, ale záleží na tom, v jakém stavu máte sklep.  

Brambory jsou samotáři  

Až budete brambory uskladňovat, měli byste dát pozor na to, do jaké místnosti brambory dáváte. Jestli chcete mít výborné brambory po celý rok, měli byste dbát na to, aby byly odděleny od ostatních potravin. Někteří totiž do sklepa uskladňují i jablka, hrušky, řepu a jiné potraviny, které by měly být rozhodně v jiné místnosti než brambory.  

Ukládáme do sklepa 

Až budete mít vše připraveno, můžete brambory donést dolů do sklepa. Avšak brambory by neměly být po celou uzavřené v pytlích, naopak by bylo dobré je vysypat, a to buďto přímo do sklepa anebo aspoň do bedýnek. Pokud se rozhodnete využít nějakou menší místnost ve sklepě pro uskladnění brambor, měli byste na zem dát nějaký vyvýšený dřevěný rošt, tak aby nebyly brambory přímo na zemi a aby mohly dýchat.  

Brambory uvnitř v kuchyni  

Je spousta lidí, kteří nemají sklep, a proto musí najít jinou možnost, jak brambory uskladnit. Ovšem uskladnit je někde uvnitř domu, tak aby byly brambory výborné po celý rok, bude poměrně těžké, protože vevnitř v bytě je teplo. Mnohem lepší je si je kupovat průběžně, což se bohužel nevyplatí, protože cena brambor během roku velmi rychle stoupá.  

Brambory jsou oblíbenou přílohou, tak je správně uskladněte, abyste si na nich mohli pochutnávat po celý rok.  

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek