Sušení ovoce je zábavné a zajistí pohodlné skladování úrody. Máte už sušičku?

S podzimem přišla i nutnost zpracovat úrodu a pečlivě ji uskladnit, pokud možno až do jara nebo další úrody. V případě, že nemáte sklep, pomůže studená spíž nebo mrazák. Jenomže majitelé bytů mnohdy nemají dostatek prostoru, a tak hledají způsob, jak úrodu ze zahrádky za městem co nejúsporněji uložit, co se místa týče. Skvělým řešením je pořízení si sušičky ovoce a zeleniny. Pomůže vám usušit téměř cokoli, je cenově dostupná a skladná. Ocení ji i milovníci bylinek a koření. 

Jaké sušičky můžete nalézt? 

Vybírat můžete z menších a větších modelů. Ty menší disponují 3 až 4 platy, na které umístíte na plátky nakrájené ovoce a zeleninu, menší plody, jako např. maliny, borůvky, šípky… můžete sušit v celku. Větší sušičky disponují 6 pláty a ty skutečně velké mají 9 i více plat. Pro rodiny je ale plně dostačující devíti platová sušička. 

Důležité je ale také zaměřit se na výkon, aby sušení neprobíhalo nestandardně dlouho. Většinou se jedná o 240 – 245 W, v nabídce jsou ale i výkonnější druhy, především francouzských výrobců, a ty mají výkon až 700 W. Pro profesionály je možné zakoupit ještě výkonnější modely, ale ty běžné rodiny nevyužijí, šlo by o zbytečnou investici. 

Dalším ukazatelem, kterého si všímat před zakoupením tohoto spotřebiče, je hlučnost. Při běžném provozu doma se zdá hlučnost zanedbatelná, ale v případě, že budete chtít přístroj používat přes noc, nebo máte byt maličký, může vás rychle obtěžovat. 

Nenechte se zlákat levnými sušičkami ze zahraničních webových stránek. Uvědomte si, že pokud si necháte spotřebič zaslat odněkud z dálky, bude složité vyřizovat případnou reklamaci. Při volby značky myslete také na možnost zakoupení náhradních dílů. Např. pokud se vám špatnou manipulací pokazí některý z plátů, nebo budete potřebovat vyměnit kryt. 

Důležitým prvkem u sušiček je i to, zda se pláty otáčí, nebo ne. Běžné levnější sušičky tuto funkci nemají, ale i tak pracují velmi dobře.  

Jestliže chcete snadno a rychle usušit a uskladnit houby, ovoce i zeleninu a bylinky, sušička bude vašim výborným pomocníkem. Navštivte některý z e-shopů elektro prodejců a vyberte si tu, která nejlépe vyhoví vašim požadavkům. 

Related Articles

Vybírejte střešní krytinu tam, kde vám dobře poradí a nabídnou příznivou cenu

Každoročně spousta z nás rekonstruuje svou starou střechu. Stejně tak spousta lidí...

Comments

Nejnovější články

Vybírejte střešní krytinu tam, kde vám dobře poradí a nabídnou příznivou cenu

Každoročně spousta z nás rekonstruuje svou starou střechu. Stejně tak...

S kvalitní rekuperací vzduchu ALDES se vám bude doma žít zdravěji i levněji

Je spousta možností, jak si doma zpříjemnit a zlepšit...

Vyplatí se investovat do nemovitostí?

Investice do nemovitostí dlouhé roky patřila k prověřenému způsobu,...
- Komerční sdělení -PR článek