Sušení ovoce je zábavné a zajistí pohodlné skladování úrody. Máte už sušičku?

S podzimem přišla i nutnost zpracovat úrodu a pečlivě ji uskladnit, pokud možno až do jara nebo další úrody. V případě, že nemáte sklep, pomůže studená spíž nebo mrazák. Jenomže majitelé bytů mnohdy nemají dostatek prostoru, a tak hledají způsob, jak úrodu ze zahrádky za městem co nejúsporněji uložit, co se místa týče. Skvělým řešením je pořízení si sušičky ovoce a zeleniny. Pomůže vám usušit téměř cokoli, je cenově dostupná a skladná. Ocení ji i milovníci bylinek a koření. 

Jaké sušičky můžete nalézt? 

Vybírat můžete z menších a větších modelů. Ty menší disponují 3 až 4 platy, na které umístíte na plátky nakrájené ovoce a zeleninu, menší plody, jako např. maliny, borůvky, šípky… můžete sušit v celku. Větší sušičky disponují 6 pláty a ty skutečně velké mají 9 i více plat. Pro rodiny je ale plně dostačující devíti platová sušička. 

Důležité je ale také zaměřit se na výkon, aby sušení neprobíhalo nestandardně dlouho. Většinou se jedná o 240 – 245 W, v nabídce jsou ale i výkonnější druhy, především francouzských výrobců, a ty mají výkon až 700 W. Pro profesionály je možné zakoupit ještě výkonnější modely, ale ty běžné rodiny nevyužijí, šlo by o zbytečnou investici. 

Dalším ukazatelem, kterého si všímat před zakoupením tohoto spotřebiče, je hlučnost. Při běžném provozu doma se zdá hlučnost zanedbatelná, ale v případě, že budete chtít přístroj používat přes noc, nebo máte byt maličký, může vás rychle obtěžovat. 

Nenechte se zlákat levnými sušičkami ze zahraničních webových stránek. Uvědomte si, že pokud si necháte spotřebič zaslat odněkud z dálky, bude složité vyřizovat případnou reklamaci. Při volby značky myslete také na možnost zakoupení náhradních dílů. Např. pokud se vám špatnou manipulací pokazí některý z plátů, nebo budete potřebovat vyměnit kryt. 

Důležitým prvkem u sušiček je i to, zda se pláty otáčí, nebo ne. Běžné levnější sušičky tuto funkci nemají, ale i tak pracují velmi dobře.  

Jestliže chcete snadno a rychle usušit a uskladnit houby, ovoce i zeleninu a bylinky, sušička bude vašim výborným pomocníkem. Navštivte některý z e-shopů elektro prodejců a vyberte si tu, která nejlépe vyhoví vašim požadavkům. 

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek