Proč se vyplatí nechat si utěsnit okna na zimu?

Přípravy na zimní sezonu jsou již v plném proudu. Uklízíme a zazimováváme zahrady, necháváme čistit plynové kotle, chystáme dřevo, ale mysleli jste také na okna? Jelikož ceny za vytápění raketově rostou, je potřeba přemýšlet na šetření našich peněženek. I okna hrají velkou roli. Řešením je těsnění do oken. Proč se vlastně těsnění zabývat? A co dalšího s okny udělat?

Proč těsnění pravidelně měnit?

Za největší ztráty na topení mohou špatně utěsněná okna. V takovém případě můžete šetřit či topit jak chcete, ale stejně pořádně neušetříte. Pokud máte špatně utěsněná okna, zima vám bude neustále. Okenní těsnění je investicí nenáročnou, a navíc díky němu vyřešíte úniky tepla na několik sezón. Pokud máte těsnění, které funguje tak, jak by mělo, ušetříte za vytápění, prodloužíte životnost oken a šetříte vaše zdraví.   

Okna není třeba měnit, i když vám přes ně táhne

Pokud vám táhne přes okna, neznamená to, že je musíte měnit. Seřízení oken bude stačit. Ovšem, pokud máte okna stará a dřevěná, či jsou nějak poškozená, výměna bude na místě. Určitě je potřeba pohlídat těsnění. Těsnění je možné objednat z různých materiálů. Někdo preferuje pryžové těsnění, někdo dá přednost silikonové verzi. Mnoho odborníků se shoduje, že pryžové těsnění z důvodu možnosti ošetřování bude lepší.

To totiž do sebe dokáže vstřebat ošetřující látky, kdežto silikonové těsnění takové vlastnosti nemá. A pokud pryž budete ošetřovat, zabráníte tak přimrzání, stárnutí, praskání, tvrdnutí a tak dále. Pokud jej budete tímto způsobem udržovat, vydrží vám patnáct až dvacet let. Veškerou péči o vaše okna, ale také seřízení a tak dále, může zajistit firma Správa oken, která vám nabízí do posledního listopadu k těsnění nad dva tisíce korun vlhkoměr zdarma. Zapomínat byste také neměli na žaluzie do oken, které zabraňují unikání tepla přes okenní tabule.   

Předchozí článek
Bioklimatické pergoly zajistí příjemné posezení s vaší rodinou
Další článek

Related Articles

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne, hodně o...

Comments

Nejnovější články

Vilapark Klamovka, unikátní rezidence v Česku

Bydlení je vizitkou každého člověka. Ať chcete nebo ne,...

Čištění s vysokotlakou myčkou si zamilujete!

Půvab bezkontaktního čištění spočívá opravdu v tom, že si v podstatě...

Neduhy nejlevnějších párty stanů

Je až trochu s podivem jak se změnily večery...
- Komerční sdělení -PR článek